Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Почитання свв. мчч. Віри, Надії, Любові та їх матері Софії

10-13 липня 2021 року відбулося молитовне почитання свв. мчч. Віри, Надії, Любові та їх матері Софії у храмах Покрови Пресвятої Богородиці с. Репехів, Різдва Христового с. Бертишів та Положення Пресвятої Богородиці с. Баківці.

В цей час парафіяни дізнались про їхнє святе життя, прийняли святі таънства Покаяння та Євхаристії та помолилися за свої родини у храмах парафії.

Історична довідка

Св. Софія, вдова з Мілана, прибула до Риму і зупинилася у багатої пані на ім’я Фессамнія. Згідно з переказами, Віра (грец. Πίστις), Надія (грец. Ἐλπίς) і Любов (грец. Ἀγάπη) виховувалися матір’ю у християнській вірі. У 137 року через переслідування християн, матір з дочками ув’язнили й відправили на суд до імператора. Коли вимоги зректися християнської віри не допомогли, Адріан доручив жінці Палладії[ переконати матір та дочок богині Діані — спочатку обіцянкою багатих подарунків, а потім погрозами. Але вони твердо трималися своєї віри у Христа. Імператор наказав піддати дочок Софії жорстоким тортурам, але вони дивним чином перенесли їх і загинули, тільки будучи обезголовленими мечем. На день смерті Вірі було 12 років, Надії – 10 і Любові – 9. Імператор віддав понівечені тіла дочок Софії, вона з почестями поховала їх, а сама провела в молитві три дні біля їхнього гробу й померла.

Пам’ять святих вшановується церквою 30 вересня.

Мощі святих мучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії прибули з Ватикану 28 лютого 2021 р. як дар для храму Св. Мчч. Віри, Надії, Любові та їх матері Софії у м. Львові.