Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Перший престольний празник

15 лютого 2020 року, владика Богдан Манишин очолив літургію у каплиці Стрітення Господнього, що у Стрию, спорудженої в пам’ять українським воїнам, загиблим під час війни в Афганістані і тим, хто віддав своє життя, захищаючи Батьківщину на Майдані, Сході України та в інших війнах. Єпископ, роздумуючи над подіює Стрітення, яка описана євангелистом Лукою, звернув увагу на постаті праведника Симеона та пророчиці Анни, котрі, за словами проповідника, дають приклад шляху життя без гріха у постійному перебуванні з Богом.

«Бог дає нам Себе в руки, коли ми відкриваємо Святе Письмо, коли залишаємо сповідальницю вільними від гріха, коли приймаємо Таїнство Євхаристії, коли любимо інших», – сказав владика Богдан, акцентуючи на тому, що людина посідає та отримує, коли її життя скероване у напрямку до Царства небесного.

Також, згадуючи про день богопосвячених осіб, який сьогодні відзначається, Архиєрей підкреслив важливу роль монашества, бо вони передають благодать Божу іншим та своєю присутністю міняють світ в якому перебувають.

Псля закінчення літургії відбулось традиційне освячення свічок і духовенство з вірними помолились панахиду за синів Стрийщини, котрі загинули у афганській війні та поклали квіти біля пам’ятника цих трагічних подій.

Прес-служба Стрийської єпархії