Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Пастирський візит владики Тараса до с. Семигинів на Стрийщині

27 вересня, в день свята Воздвиження Чесного Хреста, Преосвященний владика Тарас (Сеньків), Єпарх Стрийський відвідав з пастирським візитом с. Семигинів Стрийського району, де з нагоди храмового празника очолив Архиєрейську Божественну Літургію. Єпископу співслужили запрошені священнослужителі, на чолі з парохом о. Михайлом Романчуком.

Звертаючись до присутніх з проповіддю та розважаючи над духовним змістом свята Воздвиження Чесного Хреста Господнього, владика Тарас зазначив: “У світлі Христового Воскресіння, хрест є знаменням, яке сьогодні майорить для нас як печать у книзі Божої любові до людини. У розп’ятому на хресті Спасителеві, Господь показує, що попри всю людську ненависть, Божа любов є сильніша”.

За словами єпископа, “свято Воздвиження має для християн особливе значення і є своєрідним зверненням до нашого сумління про те, що хрестом – знаряддям, котрим люди вбили Бога, Бог вбив у людині її злобу. І тільки визнавши у собі смерть цієї злоби, яка побудована на гордості і спротиві проти Бога, ми зможемо відкрити ціну і силу хреста як престолу, на котрому Бог приносить себе як жертву любові до людей, відкрити у хресті те, що означає любити, тому що Бог об’являє себе на хресті як любов. Він хоче, щоб ми теж у глибині свого буття запалили вогонь любові як модель свого життя – жити для інших.

Завершуючи проповідь, єпископ закликав присутніх: “Повернімо хресту у нашому житті його правдиве значення і тоді він буде сильним і діяльним знаком, котрим ми здолаємо світ і всяке зло в ньому. І тоді сповняться слова, котрі колись Господь об’явив Костянтинові Великому: “Цим знаменням переможеш”.

Після закінчення Літургії, Архиєрей привітав усіх парафіян храму, висловив подяку за жертвенність та вірогідне свідчення християнської любові на славу Божу, добро парафіяльної спільноти та цілої Христової Церкви. У свою чергу, о. Михайло Романчук подякував владиці Тарасу за візит, спільну молитву та глибокі слова духовного повчання.

 

Прес-служба Стрийської єпархії