Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Парафіяни з Трибоківців та Квітневого вчилися проєктного менеджменту у «Школі відповідального служіння»

Дуже часто люди, які проживають у маленьких селах залишаються відкинутими і не мають можливості розвиватися та разом зростати, проте інколи можливості їдуть до них. Так ініціативні групи з двох сіл Трибоківців та Квітневого Жидачівського р-ну Львівської обл. разом із парохом о. Анатолієм Доманським, стали однією з шести громад-учасників навчальної програми «Школа відповідального служіння» другий модуль якої відбувся у Трибоківцях 29-30 листопада.

На першому навчальному модулі, який проходив 2-4 жовтня у Львові,  учасники розпрацювали ідею майбутнього проєкту. Спільно з тренерами визначили, що на даний час для двох невеликих сіл актуальним буде облаштувати Молодіжний християнський центр. З метою продовжити започатковану на парафії Стрітення ГНІХ, УГКЦ у с. Трибоківці активну діяльність християнських спільнот, заходи з популяризації української культури, літнє християнське таборування «Веселі канікули з Богом» та розвивати активності у всій Новострілищанській ОТГ.

Учасники проаналізували потенціал обидвох сіл, виявили наявні ресурси та яких ще потребуватимуть. Дізналися про інструменти командотворення та сформували комунікаційну стратегію проєкту.

Другий модуль відбувався безпосередньо у громаді, до якої приїздили професійні тренери зі Львова. З ними учасники поглибили знання з проєктного менеджменту, здобули навички з управління проєктами, а також дізналися тонкощі локального фандрейзингу.

Як вплинула участь у Школі на парафіян розповів о. Анатолій Доманський: «Завдяки Школі відповідального служіння дві маленькі громади відчули і зрозуміли, що об’єднавшись навколо спільної цілі, лише разом можуть її досягнути, а відтак продовжувати змінювати свої рідні села. Надзвичайно приємно, що учасниками нашої команди є молоді перспективні люди, яким не байдуже майбутнє своєї громади і, які готові послужити для її розвитку».

Громади настільки креативні, що вже встигли з допомогою небайдужих односельчан придумати назву для Центру – «Рідна Хата» ім. Митрополита Андрея Шептицького». За основу взяли пастирське послання Кир Андрея «Як будувати рідну хату», в якому він навчає як Церква повинна впливати на виховання українського народу у християнських чеснотах, морально оздоровляти народ та підтримувати у важких ситуаціях, чого й прагнуть для своїх громад жителі Трибоківців та Квітневого.

 

Повідомила Марія Баглай,
Комунікаційний менеджер Відділу розвитку громад