Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

«Пам’ятаємо і молимось», – у Стрию вшанували пам’ять жертв Голодомору

27 листопада 2020 року в Стрию молитовно вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років. Громада міста і духовенство зібрались на території меморіального комплексу «Борцям за волю України». Поминальну панахиду очолив віце-протопресвітер деканату міста Стрий о. Іван Барабаш.

Звертаючись до присутніх та роздумуючи над трагічною сторінкою українського народу, якою є Голодомор, отець Іван зазначив: «Ми молимося сьогодні за тих, хто загинув, стаючи жертвами насильства, як молимося і за всі жертви будь-якого насильства. Але цього разу наша молитва особлива, бо молимося з турботою і про наше з вами майбутнє, яке ніколи не може бути безпечним і захищеним, доки існують у світі сили, аналогічні до тих, які влаштували цей жорстокий більшовицько-сталінський експеримент на нашій землі».

Завершуючи, священник закликав усіх «молитися за упокій душ спочилих, але й за силу опору – нездоланну силу опору, яку заповіли нам попередні покоління, і яка має стати силою, що приведе нас до справжньої свободи, до власної Богом благословенної дійсно незалежної та демократичної держави, у якій будуть неможливими голодомори і геноциди».

Прес-служба Стрийської єпархії