Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

«Не біймося, але відчуймо себе одним великим народом!», – владика Тарас

У зв’язку з загостренням ситуації та можливою агресією ворога проти України, Преосвященний владика Тарас Сеньків, єпарх Стрийський закликав українців не боятися та опершись на Божу допомогу, просити у Господа єдності для нашого народу та держави. Про це єпископ сказав звертаючись до вірних після Божественної Літургії в Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці в м. Стрию, у день свята Стрітення Господнього 15 лютого 2022 року.

«В останній час ми живемо в напруженні: інформаційні атаки, прогнози або твердження про можливість повномасштабної московської агресії проти України. Очевидно, що в народі існує такий певний страх. Найперше, скажу вам, що «боятися» не допомагає. І боятися, не означає втікати. Якщо є в серці страх, треба з вірою звертатися до Бога перед можливістю того, що може статися, або ні. А по друге, треба, щоб кожен, за будь-яких обставин, залишався самим собою і робив те, до чого його час, Бог та суспільство кличе, пам’ятаючи, що іншої землі, іншої Батьківщини у нас немає», – зазначив єпископ.

Продовжуючи, владика Тарас зазначив, що історичний досвід показав, що Бог уже не раз давав шанс нашому народові стати самостійною могутньою державою, але все було змарновано через брак єдності: «Єдність не є віртуальною дійсністю, і те що вона є нам потрібна, ще пам’ятаю з часів підпілля. “Боже, вислухай благання… в єдності сила народу, Боже нам єдність подай!”, – співали тоді тихенько по лісах і хатах. А сьогодні єдність означає, що ми всі приймаємо відповідальність за себе, за державу, за народ. Без страху. Зрештою, всі маємо померти, але правдива смерть, гідна – це є найважливіша дійсність у людському житті. Переймімося відповідальністю, щоб сьогодні наше життя змінювалося на краще, бо серед цього виру тривог росте і зріє наша свідомість: християнська, людська, національна. Тому, не біймося, але відчуймо себе одним великим народом!».

«Я схиляюся до думки людей, котрі говорять, що нинішня ситуація, це скоріше наганяння страху в народі. Але, з іншого боку, хто знає, що у цього “маленького російського фюрера” Путіна в голові? Все може бути, але майбутнє буде таким, яким його зробимо ми, не московія. На жаль виглядає, наше історичне майбутнє ще довго буде позначене загрозою з півночі, так, як наше історичне минуле було завжди під загрозою цього Богом даного нам сусіда. Але у протистоянні з несправедливістю, беззаконням, жорстокістю і цинізмом є важливим, щоб ми, як народ та як християни, жили згідно з тим, якими хоче бачити нас Бог. Тому, не бійтеся, але стійте впевнено, опершись на Божу поміч і завжди надіючись, що Бог веде нас історичними шляхами не для того, щоб погубити, бо Він воскрес для того, щоб ми і Україна жили», – закликав єпископ.