Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

На Стрийщині прощалися з учасником АТО Василем Яворським

15 березня 2019 року, в селі Олексичі на Стрийщині молитовно попрощались з померлим воїном АТО Василем Яворським, який у 2016-2017 роках проходив військову службу за контрактом у Збройних Силах України та виконував бойові завдання у зоні проведення АТО в Луганській області. Василь пішов воювати після смерті свого рідного брата Тараса Яворського, також учасника АТО. Чин похорону очолив єпископ-помічник Стрийської єпархії Преосвященний владика Богдан (Манишин). Вшанувати пам’ять та провести в останню путь померлого воїна прийшли односельчани, рідні, друзі, знайомі. На похороні були присутні бойові побратими, а також представники влади, громадські активісти, волонтери, молодь та небайдужі до чужого горя люди.

Звертаючись до присутніх з духовним словом владика Богдан сказав: «Стоячи сьогодні біля домовини слуги Божого воїна Василя хочемо розділити той смуток родини, яка проводжає його у останню путь. Як каже псалмопівець “Блаженна путь, на яку йдеш нині, душе, бо тобі приготоване місце упокоєння”. Померлий воїн Василь є одним із тих, хто у найважчий час для нашої країни зміг дати свідоцтво любові. Його шлях, як шлях кожного воїна є подібний до швидкого палахкотіння зірки – наражений на терпіння, але позначений великою любов’ю до своєї Батьківщини».

«Цей непростий час для України, коли війна спричинює багато горя, також дає нам багато святих, тих котрі вирушають для того, щоб захищати собою інших і таким чином виконати Божу волю. І дуже важливим для нас є пам’ятати, що ми не можемо змарнувати цю жертву, жертву тих хто віддав свої життя і тих хто зараз є на Сході України. Щоб усі ми в своєму житті зуміли волю Божу віднайти, розпізнати і її якнайкраще виконати».

Під звучання траурних піснеспівів, домовину з тілом воїна Василя, бойові побратими віднесли на місцеве кладовище, де завершився чин похорону. Зі сльозами на очах та болем у серці люди несли квіти і вінки, державну символіку, лампадки. На кладовищі, під спів Державного Гімну України тіло воїна Василя опустили в могилу. Герої не вмирають! Вічная пам’ять Герою!

Прес-служба Стрийської єпархії