Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

На Благовіщення у Стрию владика Тарас рукоположив священника

7 квітня 2022 року, Преосвященний владика Тарас, Єпископ Стрийський завітав до храму Благовіщення Пречистої Діви Марії в місті Стрию, де з нагоди престольного празника очолив Архиєрейську Божественну Літургію. В часі Богослужіння, єпископ рукоположив у пресвітери випускника Львівської духовної семінарії Святого Духа диякона Миколу Яжика.

Звертаючись до присутніх у храмі з проповіддю, владика Тарас, крізь призму війни в Україні роздумував над духовним змістом свята Благовіщення. “Сьогоднішній празник є для нас винятковим. Як каже стихира Утрені, він є початком нашого спасіння. Це празник, який ділить весь створений світ на Божий та світ, який є супроти Бога. А вкінці, це є празник правдивої свободи людини”. За словами єпископа, війна, котра сьогодні є фактично геноцидом українського народу, великим випробуванням. І суттю цієї боротьби та війни є те, щоб серед жорстокості і навіть перед лицем смерті, залишитися людиною, котра каже Богові “нехай станеться за Твоїм словом”.

Після Херувимської пісні та Великого входу, кандидат до священства, ставши навколішки, присягнув Богові і Церкві. Владика Тарас, поклавши руки на його голову, прочитав молитви ієрейських свячень та одягнув у священничі вбрання: стихар, епітрахиль, пояс, нарукавники та фелон, кожного разу виголошуючи «Аксіос», що означає «достойний». Опісля, нововисвячений ієрей, ставши біля престолу співслужив Божественну Літургію разом з єпископом та іншими священниками.

По завершенні богослужіння, єпископ привітав вірних Благовіщенського храму з празником, а нововисвяченому священнику, побажав вірності у служінні, до якого Господь його покликав. По закінченні Літургії новопоставлений отець Микола уділив присутнім своє благословення.

Пресслужба Стрийської єпархії
Світлини Олег Ковердан