Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

«Ми не можемо пристосовувати свою віру до обставин», – владика Тарас під час семінару «Містагогія Святих Таїнств»

6 жовтня 2021 року у Стрию для священнослужителів відбувся семінар на тему: «Містагогія Святих Таїнств». Окрім доповідачів, котрі проводили даний семінар, до присутніх священників звернувся Єпарх Стрийський Преосвященний владика Тарас.

В контексті теми навчальної програми єпископ звернув увагу ієреїв на те, що коли ми говоримо про Таїнства Церкви, то це Бог діє через нас і ця діяльність Бога не є лише сакраментальна, а це дія в якій Господь утілеснює свою присутність через наші слова, і поведінку. Як приклад, владика Тарас звернувся до постаті бл. свщмч. Омеляна Ковча.

«Омелян Ковч є нам дуже рідний і багато може нам сказати. Велич його у тому, що він не боявся смерті як кінця чи як дверей, бо він знав, що за тими дверима стоїть воскреслий Христос. І тому, перебуваючи у концтаборі, блаженний допомагав ув’язненим перейти без страху у вічність», – сказав Архиєрей.

«Ми не можемо пристосовувати свою віру до обставин, – підкреслив єпископ, наводячи приклад служіння о. Омеляна в Майданеку, – нашим завданням є відкрити людям яким є Бог. Але це можливо, коли ми відкриємо Його спершу для себе, коли будемо бачити Його дію у всіх обставинах свого життя – лиш тоді зможемо вести інших до вічності. Коли священник адаптується до середовища, в якому служить, то він не дає людям жодного поштовху для духовного зросту», – підсумував владика Тарас і продовжив: «Тому блаженний священномученик говорить до нас, що священиче покликання – це покликання свідчити про правду, відкрити людям правду про те, яким є Бог».

На завершення єпископ закликав священників молитися про заступництво до блаженного священномученика Омеляна і наслідувати його у ревності служіння Богові.

 

Пресслужба Стрийської єпархії