Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Монашество на Всеукраїнському паломництві

На Волині під гаслом «Мій володар — Христос, і я буду йому вірний», що належать священномученику Омеляну Ковчу, відбулося всеукраїнське паломництво богопосвячених осіб, в якому взяло участь також монашество зі Стрийської єпархії на чолі з о. Ігорем Стельмахом, ЧНІ, синкелом в справах монашества.

До Луцька на прощу прибули представники монаших чинів і згромаджень із різних куточків України.

Головною подією прощі стала архієрейська Божественна Літургія, яку очолив владика Йосафат Говера, екзарх Луцький В ній спільно взяли участь шестеро єпископів.

— Сучасний світ вважає архаїзмом намір стати монахом, — сказав у проповіді владика Йосафат. — Він випробовує людину, нав’язує їй свій спосіб думання. Нелегко сьогодні бути собою, а ще важче — богопосвяченою особою. Але папа Франциск каже, що за кожним покликанням до монашого життя, завжди стоїть чиясь щира молитва — бабусі, дідуся, матері, батька, громади. Людям, які чують у своєму серці заклик Бога йти за ним, не треба боятися стати на цей шлях. Бо з ним завжди буде Господь, а значить ніяка перешкода не страшна.

Після Літургії монахи та парафіяни вирушили урочистою ходою до Музею Волинської ікони, в якому зберігається чудотворний образ Холмської Божої Матері. Дорогою до нього, біля пам’ятного знаку на Київському майдані, процесія зупинилася, щоб виконати духовний гімн України «Боже великий, єдиний». Після молитви до Холмської ікони Богородиці гості поїхали на екскурсію в замок Любарта.

За матеріалами: http://lutsk-ugcc.org.ua