Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

П’ять років триває «молитовна варта» у с. Більче на Миколаївщині

Вже минув пятий рік як несуть молитовну варту парафіяни храму свв. Безсребреників Косми і Дамяна у с. Більче Миколаївського району. Щовечора група парафіян збирається і заносить молитви до Господа за кращу долю Церкви і народу, а головне за воїнів, за мир, прозріння народу та добрий провід національний і духовний.
Почалося все з тривожної ночі з 10 на 11 грудня 2013 року, коли була брутальна спроба розгону Майдану. Тоді на заклик священика зібралися люди на молитву. Так створилася молитовна група, яка несла цілодобову варту до кінця лютого 2014 року, а потім стали збиратися щовечора. Згодом, цей молитовний гурток, в який входять дорослі, але також діти і молодь перетворився на «молитовних добровольців», які до сьогодні не пропустили жодного дня, щоб не зібратися спільно під проводом священика чи інколи самостійно на молитву за наших захисників. В активну фазу бойових дій до «молитовних добровольців» долучалося більше людей, але найбільш відповідальні та витривалі не втомлюються заносити свої голоси до Бога Триєдиного, Богородиці та Небесних заступників за перемогу та мир, за мужніх, героїчних воїнів, котрі тримають оборону на Сході.
Приємно відзначити, що «молитовні добровольці» разом з усіма парафіянами регулярно, окрім молитовної підтримки, передавали на передову необхідні речі: паски, вареники, та інші продукти. Самі учасники молитовної варти з впевненістю говорять, «що навіть коли все закінчиться, і Бог пошле довгоочікуваний мир, то ще довго треба буде збиратися і дякувати».
Повідомив о. Ярослав Гарасимів