Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Місії тверезості у селі Любешка на Перемишлянщині

Відбулися місії тверезості в селі Любешка на Перемишлянщині (Бібрський деканат). На запрошення пароха о. Олега Новосада до села завітав голова комісії Стрийської єпархії «За тверезість життя» о. Тарас Сидор. У парафіяльному храмі Успіння Пресвятої Богородиці було відслужено Божественну Літургію за зцілення людей залежних від алкоголю, їх сім’ї та утвердження нашого народу у чесноті тверезості. Отець Тарас виголосив духовну науку, висвітлюючи проблему алкоголізму у сім’ї та суспільстві. Цікавим для парафіян виявився історичний етап боротьби Галичини з суспільною хворобою алкоголізму у XIX столітті.

Як один з кроків боротьби з алкоголізмом стало запровадження в парафії «Золотої Книги тверезості», яка була одним з головних засобів боротьби з алкоголем у 19 столітті. Розповідаючи про Книгу тверезості о. Тарас наголосив, що її основною метою є не сама присяга, а власна жертва і молитва за зцілення людини, яка потерпає від гріха та хвороби алкоголізму.

В рамках місії також відбулась зустріч отців з учнями та педагогічним колективом Любешківської школи І-ІІ ступенів. Учні отримали змогу почути лекцію про шкідливість алкоголізму, легко виходили на дискусію з лектором та пообіцяли вести тверезий спосіб життя. В часі зустрічі з педагогічним колективом відбулося ділення досвідом праці з дітьми що проживають у сім’ях хворих на алкоголізм.

Ввечері у місцевому храмі було відслужено Молебень до Пресвятої Богородиці, після якого о. Тарас виголосив науку про занедбання сім’ї, що привели до алкоголізму та як шукати виходи з цієї ситуації. Дякуючи отцям за цікаву зустріч і досвід парафіяни виявили бажання про подальші зустрічі на різну тематику.

Повідомив о. Тарас Сидор