Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Майже чотирьом сотням стрийських школярів розповіли про відповідальність за створений Богом світ

З 30 листопада по 3 грудня 2020 року, референт Бюро екології Стрийської єпархії о. Олег Кобель провів уроки на екологічну тематику в двох школах м. Стрия. Уроки відбувалися у форматі презентацій еко-казок про пригоди їжачка Гачка, автором яких є о. Олег.

Спочатку, священник завітав до ЗОШ №11, яка спеціалізується на інклюзивній освіті. Її директор, п. Сергій Запісов так охарактеризував проведений захід у соцмережі: «Діти перших класів нашої школи, через казки (і не тільки), які пише о. Олег відчули, що у нас падає сніг, шумлять дерева, є чиста водиця… Так, його казковий герой “колючий” їжачок Гачок зі сторінок чудово ілюсторованих книжечок, начебто промовляє до дітей (і не лише до дітей): “Бережіть довкілля, будьте відповідальними за те, щоб і цього та наступних років, таки падав сніг взимку, а влітку гріло непалюче сонечко…” Ми, дорослі, відповідальні за сьогодення, але нашим діточкам треба навчитися жити у світі, який ще ми не до кінця зіпсували…» Одну з еко-казок, а саме «Врятований ліс» дітки не просто слухали, а поставили коротеньку виставу.

Наступні три дні були ще більш інтенсивними – священник провів 10 уроків для молодших класів стрийської Гімназії ім. митрополита Андрея Шептицького. Ініціатором зустрічей був о. Юрій Лесишин, що викладає в школі та є її духівником. Діти з великим ентузіазмом сприйняли уроки, головною темою яких була тема християнської відповідальності за створений Богом світ. В процесі обговорення еко-казок, виявилося, що чимало дітей вже знають про пригоди Гачка та його здібності рятувати природу. Саме тому, з нетерпінням чекають на нові повчальні пригоди, що допомагають усвідомити важливість збереження довкілля.

Повідомив о. Олег Кобель