Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Комісія освіти і виховання

Комісія освіти та виховання Стрийської єпархії УГКЦ була створена декретом Преосвященного Владики Тараса Сеньківа, О.М. 8 жовтня 2013р.

Основними напрямками діяльності Комісії є:

 • Співпраця з територіальними відділами освіти в межах Єпархії, щодо духовних та етичних засад освіти та виховання шкільної молоді;
 • Організація та координація духовно-методичного вишколу і формації педагогічних працівників у Єпархії;
 • Співпраця з релігійними та громадськими організаціями, органами місцевого самоврядування щодо розробки та реалізації програм, які стосуються сфери діяльності Комісії;
 • Розробка програм, методичних та дидактичних матеріалів, підручників та інших посібників для втілення християнських цінностей в освітньо-виховний процес;
 • Організація та проведення організаційних заходів, візитацій, семінарів, тренінгів, нарад, конференцій, прощ та вишколів для вчителів, учнів та батьків;
 • Співпраця з соціальними та освітньо-виховними закладами, установами та організаціями у ділянці християнської освіти та виховання.

Голова комісії — о. Роман Стойко

Адреса комісії: вул. Шевченка, 80, 82400 м. Стрий
Тел. 0989649349,  електронна пошта: osvitaivyhovannya@gmail.com

  

План навчального 2021-2022року

Продовж року:

 1. Праця в садочках, коледжах, училищах, школах продовженого дня, музичних школах, бібліотеках тощо (кожен в межах своїх парафій).
 2. Діалог з відповідальними за культурно-освітніми заходи в школах, клубах, міських (сільських) радах.
 3. Праця з батьками через батьківські збори в школах, а також через парафіяльні спільноти (Матері в молитві, Чоловіче братство тощо, спільнота молодого подружнього життя тощо).
 4. Праця з Інститутом ІІІ віку.
 5. Формаційні зустрічі та підвищення кваліфікації для вчителів та викладачів від Комісії та Освітньо-методичного центру ім. о. Ю. Дзеровича (особливо в часі вакацій).
 6. Формаційні зустрічі духовного супроводу отців (в подальшому відбуватимуться заходи для місцевих лідерів: освітян, працівників культури, волонтерів тощо). Співпраця з патріаршою комісією.
 7. Формаційні зустрічі духовного супроводу для семінаристів єпархії.
 8. Співпраця з іншими комісіями, бюро, інституціями для просвітньої діяльності: екологія, родина, виховання, здоровий спосіб життя тощо.
 9. Створення і поширення формаційних посібників-презентацій на теми:
 • Нетикет;
 • Інтерактивні методи голошення Слова;
 • Духовний супровід;
 • Організація таборів (обов’язоккожноїшколи);
 • Організація прощі;
 • Організація реколекцій;
 • Організація спільноти;

Календарний план:

27 серпня (перед початком навчального семестру)- зустріч священиків (відповідальних по деканатах та інших) та місцевих лідерів, залучених  до праці в сфері освіти та виховання в Стрийській Єпархії.

Місце зустрічі – конференс-зал Стрийської єпархії.

 1. Знайомство-анкетування, де потрібно вказати основні дані учасника і також заходи, які відбуваються в їхній сфері щодо освіти і виховання; заходи, які вже відбувались.
 2. Ознайомлення і обговорення з програмою на навчальний рік.
 3. Обговорення співпраці з Львівською освітньою фундацією.
 4. Створення спільного чату та бази даних.

Жовтень

Олімпіада з християнської етики між школами Єпархії.

Листопад

Ознайомлення з особою та національним багатством праведного Митрополита Андрея. Загальноміський культурно-просвітній захід, де п. Михайло Перун (д-р релігійної журналістики) презентуватиме книгу-фотоальбом та фільм про Митрополита Андрея. Залучення до програми місцевої духовної, освітньої та культурної еліти. Спроба провести подібну акцію по деканатах.

Січень-Лютий

Вертеп у школі

«Аукціон корисної зустрічі».

Березень-Квітень

Театралізовані хресні дороги в школах.

Дні духовної віднови для освітян, батьків та дітей.

Травень-Червень

Проща (реколекції) випускників 9-11 класів «Дорогою покликання».