Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Храм у Ходорові отримав нагороду у міжнародному конкурсі

Греко-католицький храм свв..Володимира і Ольги у Ходорові переміг у номінації «Нове будівництво» на конкурсі Міжнародний будівельний конкурс «Модернізація року – Європейська нагорода» і отримав золоту статуетку. Нагороджували переможців у Королівському замку у Варшаві (Польща).

Про це повідомляє GalNet.

«Це було несподівано. Коли оголосили цей конкурс, то я заповнив анкету, подав всі описові документи, фото. Нам прийшло підтвердження, що ми відібрані у фінал конкурсу. Потім до нас приїхала конкурсна комісія, яка оглянула складності архітектури будівлі. Там було 16 різних номінацій. Ми були у номінації «Нове будівництво». Разом з нами у цій номінації брало участь ще 10 польських проектів -школи, адміністративні й житлові будинки», – розповів Galnet заступник Ходорівського міського голови Ярослав Костур.

Парох церкви отець Тарас Гриців зазначає, що храм будували протягом 20 років – зводити почали ще у 1998 році, а освятили лише близько року тому. Його проектував архітектор світового визнання, нині покійний, Олександр Матвієв. Оскільки будівля складна за архітектурною структурою, на її зведення пішло близько 150 тонн арматури. Це у той час, як для будівництва звичайного храму потрібно близько 15 тонн.

Цікаво оформлена зсередини, церква вміщує близько 1000 прихожан. Приблизно стільки їх приходить у святкові дні.

Загалом від України на конкурс було запропоновано понад 70 об’єктів.