Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Храм святого Миколая в Перемишлянах проголошено Прокатедральним храмом Стрийської єпархії

19 грудня 2019 року, Преосвященний владика Тарас Сеньків, Єпарх Стрийський очолив Архиєрейську Божественну Літургію в храмі святого Миколая в Перемишлянах, де впродовж близько двадцяти років душпастирював блаженний священномученик Омелян Ковч. Бажаючи виділити храм де звершував своє служіння блаженний, владика Тарас своїм Декретом, який було урочисто зачитано в часі Божественної Літургії, проголосив парафіяльний храм святого Миколая у Перемишлянах Прокатедральним храмом Стрийської єпархії.

“Цього року минуло 135 років від дня народження та 10 років від проголошення покровителем душпастирів УГКЦ блаженного священномученика Омеляна Ковча, капелана УГА, праведника України. Цей великий син своєї Церкви і Народу душпастирював близько двадцяти років у парафії святого Миколая м. Перемишляни. Бажаючи виділити це святе місце, проголошую парафіяльний храм Святого Миколая м. Перемишляни ПРОКАТЕДРАЛЬНИМ храмом Стрийської єпархії УГКЦ. Нехай цей святий Прокатедральний храм, за посередництвом святого Миколая, архиєпископа Мир Лікійського, чудотворця та блаженного священномученика Омеляна Ковча і надалі засвідчує віру українського народу, його відданість своїй Українській Греко-Католицькій Церкві та його любов до своєї Батьківщини”, – йдеться у Декреті.

Таким чином, Прокатедральний храм Святого Миколая в м. Перемишляни став другим за значенням храмом у Стрийській єпархії, після катедрального храму Успіння Пресвятої Богородиці в м. Стрию.

Прес-служба Стрийської єпархії