Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Владика Тарас привітав стриян з Днем міста

28 серпня 2021 року, у день свята Успіння Пресвятої Богородиці, у Стрию урочисто відзначили День міста. В урочистих заходах взяв участь Преосвященний владика Тарас Сеньків, Єпарх Стрийський. У вітальному слові до стриян єпископ сказав: «Сьогоднішній день поєднав у собі два празники: Успіння Пресвятої Богородиці і День міста Стрия. Це є відновлення давньої, може дещо забутої традиції, коли День міста і празник катедрального храму поєднуються, а місцем їх перетину є те, що несе у собі свято Успіння, і що є дуже притаманне сучасному, минулому, а також, надіюся, майбутньому нашого Стрия».

«Успіння – це празник, коли Пречиста Діва Марія залишила цей світ і з тілом і душею була піднята на небо. Але це не празник, котрим закінчується все, це свято, котре несе у собі величезну надію, стверджує одну, дещо несерйозно сприйняту сучасним суспільством правду. Вічний Бог, котрий створив людину на свій образ і подобу, свою вічність дав у посідання всім людям і кожному зокрема, говорячи про те, що людина має початок, але не має свого кінця. В цій правді є стверджена ще інша істина, про те що все, що люди зробили доброго, благородного, славного, величного, все що зробили з любов’ю, знане, чи не знане, воно не має кінця, а завжди змінює і дає майбуттю перспективу бути щасливим».

Продовжуючи владика Тарас зазначив, що місяць серпень має три цікаві свята, котрі дуже кореспондують з історією Стрия. Перше свято Макавейських мучеників, які померли за віру в Єдиного Бога, на думку владики, нагадує про великих попередників, які за 636 років, своїм життям вписалися не тільки в історію місцевої громади, але цілого українського суспільства, особливо тих, котрі на початку ХХ століття піднімали його свідомість і духовність, а також багатьох мучеників за волю нашого народу. Тому, перша річ, на думку владики, яка об’єднує нас – це пам’ять про те, що нічого доброго в історії не щезає. Друге свято – Преображення, світло якого, так як перед апостолами, тридцять років тому засяяло перед очами народу і відкрило йому перспективу свободи. А півроку перед тим, у Стрию було вперше піднято синьо-жовтий прапор, тому Стрий, за словами владики Тараса, став пророчим провісником майбутнього України. І третє свято, Успіння Пресвятої Богородиці, є для усіх святом надії, Божої вірності, щоб мати впевненість у завтрашньому дні, щоб не схилили свої голови і коліна перед жодними небезпеками.

«Тому сьогодні, бажаю вам великої надії на майбутнє, щоб скріплені свідоцтвом наших попередників, глибоко свідомі відповідальності за сучасне, дай Боже усім нам, за заступництвом Пречистої Діви Марії, сміливо йти вперед. Хай Господня рука веде кожного з нас, всю нашу міську спільноту, спільноту об’єднаної громади, до звершення тих завдань, які час, народ і Бог ставлять перед нами. Щоб ми це робили з любов’ю, і тоді Боже благословення, яке запевнило Пречистій Діві Марії життя після смерті, дасть нам сміливо торувати шлях у майбутнє і колись, можливо, наші нащадки говоритимуть про нас так, як ми сьогодні говоримо про тих, хто залишив нам свободу, відвагу, чесність, благородство і віру в майбутнє».

Слід зазначити, що за розпорядженням міської ради, починаючи з цього року, День міста Стрия відзначається саме в свято Успіння Пресвятої Богородиці.

 

Пресслужба Стрийської єпархії
Світлини: Олег Ковердан