Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Свято “Різдвяної свічки” провели у Стрию

5 січня 2021 року, у центрі Стрия на Майдані Незалежності, відбулося свято “Різдвяної свічки”, яке за щорічною традицією організувала і провела Стрийська станиця Пласту-НСОУ. У заході взяли участь скаути всіх уладів зі своїми рідними, а також численні стрияни, які прийшли запалити і віднести до своїх домівок Вифлеємський Вогонь Миру, який щорічно в Україну привозять пластуни.

На початку свята, до присутніх звернувся капелан Стрийської станиці Пласту о. Назар Юзвяк: “Сьогодні ми всі є свідками ділення любові, тепла та миру. Вифлеємський вогонь є символом присутності Христа – Того, який щороку народжується у нашому серці, щоб дарувати нам любов, мир і спокій, яких нам так дуже бракує в теперішній нелегкий час. Тому, бажаю всім вам, щоб беручи і несучи у наші домівки цей Вифлеємський вогонь, нехай разом із ним у наших сім’ях, у наших родинах, у наших серцях зародиться тепло любові, миру, спокою, які приносить народження Ісуса Христа. Нехай Він нас усіх благословить”. Після цього, усі присутні спільно помолились, заколядувавши різдвяну коляду “Нова радість стала”.

А відтак, відбулася урочиста передача Вифлиємського Вогню Миру: пластуни, їх рідні та всі охочі мали нагоду отримати цей символ любові та віднести до своїх домівок.

Вифлеємський Вогонь Миру – це символічний Вогонь, який скаути привозять з місця народження Ісуса Христа у Вифлеємі та поширюють по всьому світу. Світло має важливе значення, оскільки символізує мир, любов та добро, і символічно об’єднує всіх українців у Святвечір.

Вифлеємський вогонь пластуни привезли до Стрия 20 грудня. Протягом цього періоду скаути урочисто ділилися ним зі школами, державними установами та храмами.