Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Єдність чоловіка і жінки

14 жовтня 2019 року, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці м. Новий Розділ відбулася зустріч на тему: «Подружжя в Біблії» з ієромонахом Лукою Михайловичем, ініціатором якої став рух християнських сімей «Домашня Церква».

Отець Лука зазначив, що передумовами укладання шлюбу є зрілість: фізична, моральна, психоемоційна та духовна зрілість подругів. Шлях до зрілості починається з дитинства з побудови стосунків у сім’ї надовірі, на відчуттях любленості, рівності. Моральна та психоемоційна зрілість полягає у вмінні брати відповідальність за власне життя та вчинки (починається з відповідальності дитини у школі, у взаєминах з друзями, вчителями). Якщо хтось з подругів не є глибоко релігійним, але проявляє відповідальність у сфері навчання, роботи, взаєминах з іншими людьми, то є ймовірність, що поступово настане й духовна зрілість. Але, якщо людина незріла ні морально, ні психоемоційно, ні духовно, то шансів мало. Тому так важливо є критично оцінювати не лише зовнішність подругів, але аналізувати й інші елементи зрілості.

Духівник навчав, що потрібно плекати стосунки в сім’ї, молитися один за одних, і тоді «подружній союз наповнюється дуже сильною Божественною благодаттю». А також варто просити, щоб Бог дарував людину, про правильний вибір, про щасливу долю та Боже благословення для дітей, онуків. «Коли ми Бога про щось благаємо (з вірою), то Він є безсилий, щоб нам відмовити», – наголосив отець Лука! Хорошою практикою для сім’ї є наявність та спільні розмови з духовним отцем.

Окремо було піднято питання складних випробувань та зранень у шлюбі. Говорили про різні шляхи зцілення подружжя, про прощення, яке іноді є неможливим без допомоги Бога. Згадували і про ситуацію в країні, через яку багато людей змушені працювати за кордоном. Отець Лука закликав нас «не приносити свій шлюб у жертву золотому тельцю», бо з часом ми забудемо про зароблені гроші, але втратимо щось набагато цінніше.Особливим видом гріха, що руйнує подружжя, та й усе життя, є егоїзм. Ієромонах, коментуючи Послання св. апостола Павла до ефесян, порекомендував чоловікам любити своїх жінок та мовчати, коли останні багато говорять), а жінкам – бути покірними та лагідними, але не зі страху, а з любови.

Подарунком-сюрпризом від нашого спікера було знайомство з хлопчиком Марком. Його християнська сім’я з Винник, в якій щасливо зростає 8 діточок і очікують на 9 дитину, є глибоким свідченням віри, бо вони не бояться народжувати і в усьому покладаються на Господа!

Як і передбачив отець Лука на початку нашої розмови, у багатьох присутніх виникло ще більше запитань і роздумів! Та й тема подружжя є достатньо об’ємною! Тому дуже дякуємо за цю духовну бесіду і з нетерпінням чекаємо наступних зустрічей!