Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

«Голос крові Героїв Небесної Сотні волає перед престолом всемогутнього Бога про справедливість», – владика Тарас

20 лютого 2022 року, у Стрию молитовно вшанували память Героїв Небесної Сотні. На території меморіального комплексу «Борцям за волю України» в м. Стрию, відбулося віче, участь в якому взяли представники влади, духовенства та громадськість міста. Розпочався захід спільним виконанням Державного Гімну України. Поминальну панахиду за полеглих героїв очолив Преосвященний владика Тарас Сеньків, якому співслужили владика Богдан Манишин та священники міста Стрия.

«Свобода має свою ціну і це ціна крові. Так було від початку. Відколи людина стала проти Бога і проти собі подібних. І навіть Бог дарував людині свободу ціною своєї крові, пролитої на хресті. Тому, перед Богом голос крові має першість. І сьогодні голос крові Героїв Небесної Сотні волає перед престолом всемогутнього Бога про справедливість. Не про ту справедливість, яка досі не вчинена, бо не названі імена катів, котрі стріляли в наших дітей. Не про ту справедливість, котра має бути проголошена тими, що на цій крові будували свої імперії. Йдеться про справедливість, щоб ми не втратили те, за що вони заплатили ціною свого життя, ціною своєї крові», – сказав у своєму слові до присутніх владика Тарас, звертаючи увагу на вартість жертви Героїв.

«Щоб сьогодні голос, котрий перед престолом Всевишнього свідчить про дух і прагнення нашого народу, озвався у серцях усіх українців. Щоб сьогодні ми разом з небесним воїнством об’єдналися у спільній молитві за них і спільній молитві з ними за нас. Тому, що кожному з нас, можливо, доведеться заплатити ціну свободи. Просімо у Бога, щоб нам не забракло щедрості, так як не забракло її їм», – закликав єпископ.

Пресслужба Стрийської єпархії