Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Екологічний табір “Зелен-світ” у хорватському містечку Селіне

Цими днями завершився 10-ти денний екологічний сімейний табір “Зелен-світу”, який п’ятий рік поспіль відбувається в хорватському містечку Селіне. Цьогоріч він відбувається в часі війни, тому переважна більшість учасників табору були жінки з дітьми. Серед них – матері та дружини наших воїнів, в т.ч. полонених. Тема табору залишається незмінною всі ці роки: плекання відповідального ставлення до створеного Богом світу і пізнання Бога Творця через красу його творіння.

Провадили табір два священники: о. Олег Кобель, екореферент Стрийської єпархії та о. Ярослав Турик з м. Жидачева. Щодня служилася Божественна Літургія і виголошувалися тематичні проповіді. Отці нагадували про ощадливе ставлення до Божих дарів у повсякденному побуті.

В програмі табору була презентація екоказок п. Наталії Гумен-Біланич та о. Олега Кобеля. Не менш цікавою була лекція п. Михайла Біланича про різні проєкти еко-спрямування у Мукачівсько-Ужгородській єпархії УГКЦ. Незабутні враження справили його пояснення про рослини та фауну того краю. Це й не дивно, адже п. Михайло за освітою біолог.

В часі табору, його учасники здійснили паломництво в Меджугор’є, подорож в Задар і Бреллу, а дехто здійснив пішу подорож Національним парком “Паклєніца” та відвідали печеру Маніта Печ. Не менш цікавим та пізнавальним способом побачити красу Божого Творіння був екоконкурс на краще фото, яке би промовляло про Бога Творця через Його творіння. Переможець, п. Ігор Грубий переміг з найкращою роботою, і отримав приз.

Не можна не згадати про конкурс “Табір має талант”, у якому брали участь діти та дорослі: читали поезію, співали пісні, презетували бойовий гопак. Традиційно, велике значення надавалося спорту: діти грали у футбол та бадмінтон, а також настільні ігри. Дорослі зранку займалися аеробікою.

Час пролетів дуже швидко. Не хотілося покидати таке чудове місце і розлучатися з людьми, які за цей час дуже здружилися.

Наступні заїзди на еко-табір “Зелен-світ” відбудуться 13 і 25 липня 2022 року.

Повідомив о. Олег Кобель