Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Духовно-психологічну реабілітацію воїнів АТО/ООС та їхніх родин провели в Дрогобичі

Продовжуючи добру справу допомоги військовим, які брали участь в АТО/ООС та їх родинам, Стрийська єпархія організувала духовно-психологічні реабілітації, які відбулися з 18-22 та 23-28 лютого 2020 року. Цьогоріч, організатори знову запросили наших захисників до міста Дрогобич, де в реколекційно-просвітницькому центрі «Еммануїл» на них чекала цікава та насичена програма.

Родина є найкращим та найресурснішим середовищем для ветеранів. Саме тому, головною темою реабілітації були сімейні стосунки. Адже надзвичайно важливо є відчувати, що поруч є ті, хто по справжньому розуміє, з ким можна заглянути у глибину серця, відновити у пам’яті найцікавіші миті та створити нові. «Дозволити Богу зцілити те, що болить і дати силу іти далі – те до чого ми запросили подружні пари ветеранів, які вже брали участь у першому етапі духовно психологічної реабілітації. Цей новий проект покликаний допомогти нашим захисникам впевнено іти власними життєвими шляхами відчуваючи, що мають найбільшу і найціннішу опору – Господа Бога і власні родини», – розповідає про ідею реабілітації о. Володимир Пігічин, духівник.

«Ми з нетерпінням чекали запрошення на нову реабілітацію, це для нас можливість відновитись, ніби підзарядитись щоб продовжувати щось робити», – ділиться враженнями Віталій та Олександра, подружня пара з Херсону. «Ми зовсім не мали часу подумати про нас. Після повернення чоловіка з АТО ми намагались вирішити всі поточні справи, але тепер розуміємо, що найважливішою справою для нас є наша сім’я», – розповідає Наталія, дружина військового зі Стрия. «Ми відчуваємо себе малими дітьми під опікою психологів, духівників та фізичних реабілітологів», – з радістю у очах додають Володимир та Віталій, військові з Нікополя.

Ці кілька днів є нашим маленьким дарунком для тих хто був готовий віддати своє життя за нас. Ці реабілітації є можливими завдяки солідарності всіх вірних Стрийської єпархії, які складали свої пожертви під час акції «Великопосна милостиня», таким чином великою єпархіальною родиною допомагаючи багатьом родинам військових. Реабілітації відбуваються завдяки праці цілої команди під проводом владики Богдана Манишина. Варто зазначити, що над психологічно-духовним супроводом учасників реабілітації трудилися духівники о. Володимир Пігічин, о. Андрій Чмир та о. Роман Спірц, а також психологи Мар’яна Бісик та Марта Гладій, фізичною реабілітацією опікувалась сестра Онуфрія ССНДМ.

Повідомив о. Володимир Пігічин