Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Духовно-психологічна реабілітація для батьків Героїв

26-30 грудня 2021 року, в реколекційно-просвітницькому центрі “Еммануїл”, що у м. Дрогобич було проведено черговий тур духовно-психологічної віднови для батьків загиблих учасників АТО/ООС, участь у якому взяли 17 матерів та батьків Героїв зі Стрийської єпархії та з м. Львова. Слід зазначити, що реабілітація відбулася завдяки солідарності вірних Стрийської єпархії, які складали свої пожертви під час акції «Великопосна милостиня».

Під час реабілітації, її учасники щодня брали участь у Божественній Літургії, маючи можливість приступити до Святого Таїнства Покаяння та просто порозмовляти з єпископом та священниками. За кілька днів, у супроводі команди священників та психологів, під проводом єпископа-помічника Стрийської єпархії владики Богдана Манишина, учасники змогли поділитися болем втрати своїх дітей та побачити, що вони не самотні. Над психологічно-духовним супроводом учасників реабілітації трудилися духівники о. Володимир Пігічин та о. Богдан Коцан, психологи-психотерапевти Мар’яна Бісик та Марта Гладій.  Поглибленням особистого духовного життя та фізичною реабілітацією опікувалась сестра Онуфрія Бачинська ССНДМ.

Поряд з програмою відновлення було організовано дозвілля для учасників, які мали екскурсію до м. Борислав, де відвідали храм святої Анни та Музей нафти та гасових ламп, відвідали старовинну солеварню в м. Дрогобич та побували в курортному місті Трускавці, взяли участь в майстер-класі з виготовлення свічок. Також, в один з вечорів учасники реабілітації спостерігали за містерією Різдва у театрі тіней, яку організувала молодь однієї з парафій м. Дрогобича та помолилися молитвою Тезе, яку провів о. Орест Демко, разом з молоддю парафії смт Дашава.

“Для мене це є дуже великою радістю – могти послужити людям. Кожен з нас служить – вони в той спосіб, що віддали своїх дітей на службу і захист нашої держави, а для мене таке служіння є тим, що можу бути для них корисною, можу їм допомогти повернутися до повноцінного життя без болю. Однозначно, у таких ситуаціях людині є важко самій дати собі раду і я дякую Богу, що можу у свій спосіб їм послужити”, – каже психологиня зі Стрия пані Марта Гладій.

“Участь у реабілітації родин загиблих воїнів приносить мені сильну радість тому, що можу побачити як діє Господь, розуміючи, що ми стаємо немов знаряддям Божим в цьому служінні. Тут ми зустрічаємося зі смертю і силою віри намагаємося вводити людей у “воскресіння”, попри смерть, попри весь біль втрати. Завдяки такому поєднанню фізичної реабілітації, вправ та духовного супроводу, люди розуміють, що вони можуть “твердо стояти на землі”, а ми стаємо свідками цього і бачимо, що це є своєрідним новим етапом у їх житті”, – ділиться особистим досвідом реабілітолог сестра Онуфрія.

На завершення, всі присутні поділилися особистими думками та враженнями про курс реабілітації. “Насамперед, висловлюємо велику вдячність за те, що є люди доброї волі, які зробили для нас просто неймовірний подарунок перед Рідвом, запросивши на цю зустріч, яка нам була потрібна ще півтора року тому, коли загинула наша дитина. Ми пробували самотужки виходити за допомогою друзів та духівника. Але коли тут ми зустрілися з великою родиною таких же вбитих горем батьків та матерів, ми зрозуміли, що не одні. І цей досвід для нас є дуже важливим. Любов і тепло, які тут нам дарували щодня і психологи і священники – це надзвичайне відчуття”, – говорять пан Тарас та Валентина Матвіїви з Жидачева. А пані Любов Ліщинська з Городка зазначає: “Така реабілітація піднімає мене на дусі та допомагає мені, бо тут я є серед людей, які розуміють мене та підтримують. Кожного разу я чую для себе щось, що дає мені сили жити далі. Тому я дуже вдячна Богові та всім, хто пам’ятає про таких як ми, і дає нам надію“.

Насамкінець, учасників реабілітації поблагословив Преосвященний владика Богдан, який подякував усім за участь та побажав веселих Різдвяних свят та благословенного Нового року. За кілька днів, який учасники реабілітації провели разом, усі стали дружною родиною, таким чином відчувши справжнє братерство та солідарність людей, які хочуть і вміють допомагати один одному, а особливо відчували невидиму Божу руку, яка вела кожного власним шляхом до відновлення повноти життя, джерелом якого є Господь.

Пресслужба Стрийської єпархії