Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

День духовної віднови для вчителів християнської етики провели у Стрию

28 жовтня 2021 року, з ініціативи Комісії освіти і виховання відбувся день духовної віднови для вчителів християнської етики Стрийської єпархії. На початку, учасники спільно помолилися Божественну Літургію в храмі свв. Володимира і Ольги у м. Стрию, яку очолив о. Василь Щурко, вчитель християнської етики с. Ходовичі. Відтак, у парафіяльній залі усі мали змогу познайомитися, послухати реколекційну науку та обговорити важливі моменти праці.

Із вітальним словом до освітян звернувся голова Комісії освіти і виховання Стрийської єпархії о. Роман Стойко, який наголосив, що така зустріч є доброю нагодою для викладачів зустрітися і познайомитися, запропонувати фахову допомогу одне одному, поділитися методичними матеріалами, досвідом реалізованих проектів, обговорити наступні плани тощо.

Учасники обговорили виклики для вчителів християнської етики, зокрема: перешкоди у викладанні предмету (зменшення кількості годин); зведення християнської етики до факультативу; проблема кваліфікації викладачів.

Педагоги ділилися успішними проєктами у виховній діяльності. До прикладу п. Леся Романчук (м. Стрий) зі своїми учнями відвідували храми Стрийської єпархії, в яких перебувають чудотворні ікони, пізнавали їх історію, духовне та мистецьке значення. А п. Надія Семчишин (смт Гніздичів) започаткувала традицію щороку організовувати вертеп з учнями, з яким їдуть до столиці і таким чином утверджують українські традиції та євангелізують в серці нашої держави.

На зустрічі спільно обговорили також напрями співпраці:

  • організація курсів підвищення кваліфікації для вчителів;
  • спільні заходи, вечори, поїздки;
  • праця з батьками;
  • організація духовно-просвітницьких заходів спільно зі школою, з акцентом на християнську культуру;
  • організація олімпіад із християнської етики спільно з підтримкою церковних структур;
  • формаційні зустрічі та виховні години.

День духовної віднови був насиченим і швидко завершився. Учасники готові далі продовжувати зустрічі в різних локаціях. Наступне місце зустрічі по плану – Кохавино.

Повідомила Оля Богославська