Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Cемінар про виклики для сім’ї в сучасному світі провели для священнослужителів Стрийської єпархії

12 жовтня 2022 року, в рамках програми Інституту постійної формації, для священнослужителів Стрийської єпархії відбувся семінар на тему: «Виклики для сім’ї в сучасному світі», який провів голова Комісії УГКЦ в справах родини та мирян, керівник програми «Етика-Політика-Економіка» Українського Католицького Університету п. Юрій Підлісний.

На початку семінару, присутніх привітав Преосвященний владика Тарас, який зазначив, що родина є головною школою особистого і суспільного життя. Єпископ висловив сподівання, що в обличчі тих викликів, з якими стикається родина, подібні зустрічі стануть для священників Стрийської єпархії нагодою глибоко проаналізувати ситуацію, в якій живемо та у своїй душпастирській праці шукати дієвих моделей, щоб не втратити християнськість родини.

У своїй доповіді, пан Юрій Підлісний вказав на основні суспільні загрози для інституту сім’ї в сучасному світі, наголосивши, що коли ми віримо, що сім’я для суспільства є справді чимось важливим, то маємо зупиняти все, ще перешкоджає сім’ї. За словами доповідача, роль Церкви і духовенства є в цьому колосально велика. Вказуючи на приклад митрополита Андрея Шептицького, пан Юрій закликав священників не боятися змінювати помилкову свідомість, яку багато українців мають щодо сім’ї. Для цього, ну думку пана Юрія, є необхідне належне приготування до шлюбу, формування християнського світогляду, а також духовний супровід новостворених сімей – потрібно говорити людям про те, в чому полягає суть шлюбу та подружнього життя. Важливою в цьому процесі є також і роль держави, яка повинна завжди сприяти розвиткові сім’ї:«Якщо ми хочемо бачити країну, яка розвивається, ми повинні подбати про сімю».

Слід зазначити, що подібні зустрічі зі священнослужителями заплановано провести у п’яти містах, які входять до складу Стрийської єпархії.

Пресслужба Стрийської єпархії

Пресслужба Стрийської єпархії