Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

«Прощення це не звільнення від відповідальності за злочини, але воно відкриває двері на початок дороги змін», – владика Тарас

20 березня 2022 року, в Другу неділю Великого Посту, у проповіді до вірних, крізь призму недільного Євангельського уривку про оздоровлення Ісусом розслабленого в Капернаумі та посвяти України і Росії Непорочному Серцю Діви Марії, Преосвященний владика Тарас роздумував про особливу силу прощення, яке є могутньою зброєю та відкриває двері на початок дороги змін.

Владика Тарас звернув увагу, що в Євангельському уривку в особливий спосіб звучить слово “прощаю”: «Воно сьогодні дуже болюче і актуальне, але і дуже важке. Бо наш народ сьогодні веде оборону своєї гідності і свободи від московського окупанта. І слово “прости” сьогодні натикається на величезну залізобетонну стіну ненависті. Але маємо зрозуміти одну річ – ця боротьба йде на двох фронтах, на лінії фронту, де наші військові захищають рідну державу силою зброї, мужності і любові до свого народу. А тут, ми маємо вести духовну боротьбу. Проти цього беззаконня є одна зброя – слова Христові “відпускаються тобі гріхи твої”. Це важко зрозуміти. Але прощення потребуємо ми, щоб не стати такими як вони. Щоб нами не керувала ненависть і помста. Прощення потребують вони, бо це двері, якими Бог може вступити в це середовище. Прощення це не звільнення від відповідальності за злочини. Але прощення відкриває двері на початок дороги змін».

В контексті посвяти України і Росії Непорочному Серцю Пречистої Діви Марії яку 25 березня звершить Святіший Отець Папа Франциск, відповідаючи на Фатімські об’явлення,  владика Тарас зазначив: «Я Богові дякую, що нарешті знайшовся Папа котрий зумів сповнити прохання Пречистої Діви Марії. Ми маємо просити сьогодні в Бога про навернення Росії. Але це теж є посвята і України. Тому, що ми теж маємо пройти дорогою очищення та усвідомити, що слова “прощаються тобі твої гріхи” стосуються і нас. Нам теж треба усвідомити, що маємо гріх втрати власної ідентичності. І маємо усвідомити, що прощення Боже не звільняє нас від вини, але каже встати і йти вперед».

Єпископ закликав усіх, щоб в цей день, в храмах чи у домівках, об’єднатися довкола Святішого Отця в акті посвяти, щоб свідоцтво нашої віри стало великим Божим чудом, яким би Бог змінив не тільки наші трагедії, але історію всього світу, бо йдеться про майбутнє цілого людства. «Згадаймо ці пророцтва, які дала Пречиста Діва Марія трьом маленьким дітям у Фатімі, там дуже ясно вказано, якою дорогою має йти людство. Дякую Богові, що через більше ніж сто років, ми серед болю і страждань починаємо усвідомлювати собі потреби цього шляху. Але його треба пройти чесно. Цей шлях потрібно чесно іти, треба скинути цей залишок “русского міра” котрий вже принесли сюди: корупцію, брехню, лінивство, егоїзм».

Також владика Тарас звернувся з проханням до українців перестати вживати у своїх висловлюваннях та в публічному житті нецензурну лексику: «Нецензурщина що висить з усіх сторін, це є перемога “руского міру” над нашими душами. То не є інструмент для боротьби, це є знамення поразки. Спробуймо бодай почати. Опустімо себе біля ніг Спасителя, з вірою. Щоб він бачивши нашу віру дарував нам прощення, здоров’я і сил йти в майбуття».

Пресслужба Стрийської єпархії