Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

«Бог є Любов» – паломники зі Стрийської єпархії здійснили прощу до Паре-ле-Моніаль

З 3 по 10 липня 2019 року, під гаслом «Бог є Любов» відбулася перша проща молитовної спільноти «Родина Найсвятішого Серця Ісуса» (РНСІ) Стрийської єпархії УГКЦ до визначної святині Вселенської Церкви – Паре-ле-Моніаль (Франція). Група паломників налічувала 52 особи з різних міст і сіл України (Суховоля, Ходорів, Великі Глібовичі, Київ, Стрий), об’єднаних бажанням доторкнутися  до першоджерела в почитанні Найсвятішого Серця Ісуса.

Першою зупинкою прочан була всесвітньо відома святиня Божого Милосердя в Кракові (Польща). Отець Ігор Головчак, духовний провідник нашої спільноти, попередньо домовився про екскурсію в цьому паломницькому центрі, яку провела сестра Аґнежка зі згромадження сестер Милосердя Матері Божої. Вона розповіла, що свята Фаустина Ковальська отримала послання про Боже Милосердя . Як відповідь на заклик Христа у цьому об’явленні, святий папа Іван Павло ІІ 30 квітня 2000 року у Західному обряді встановив Свято Божого Милосердя, яке відзначається в першу неділю після Великодня.

У великій базиліці Божого Милосердяє сім невеликих каплиць, одна з яких має назву Андрія Первозваного. Саме у цій каплиці паломницька група мала Святу Літургію, під час якої ми молилися за мир в Україні та припинення війни. Присутність святого Івана Павла ІІ відчувалась також і в місці об’явлення Марії Маргареті Алякок. У 1986 році, коли Папа прибув з паломництвом до святого місця, парафія заклала великий сад у 10 гектарів для прочан. В мультимедійному залі прочани переглянули фільм про історію виникнення цього культу почитання, а в каплиці об’явлення мали першу Святу Літургію в українському обряді, під час якої молилися за кращу долю України та особисті наміри. Коло нетлінних мощей сестри Марії Маргарети просили про витривалість у молитовному служінні у РНСІ, прийняли нових членів та відновили посвяту Найсвятішому Серцю Ісуса.

Наступним місцем паломництва був Люрд – славетне місце об’явлення Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії святій Бернадетті. Після Служби Божої в українському храмі, паломники пішли до печери Массабієль та Люрдської купелі-басейну.  Також прочани запалювали жертовні свічки, робили світлини коло Бретонського розп’яття та коронованої Богородиці.

Також запам’яталася ця проща пам’ятними культурно-просвітницькими екскурсіями у Празі та Венеції, де паломники мали одноденний відпочинок на морі.

Учасники прощі висловлюють велику вдячність Богу за таке чудове паломництво, де було присутнє все: молитва, Літургія, пізнавальні екскурсії та неперевершене прочанство до трьох духовно визначних місць об’явлення: базиліка Божого Милосердя у Кракові, Паре-ле-Моніаль – базиліка Найсвятішого Серця Ісуса та Люрд.

 

Підготував Андрій Борсукевич.
Редактор Дарина Гутник.

Джерело:http://sukhovolya-tserkva.org.ua