Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Архиєрейська Літургія в каплиці Стрітення Господнього та вшанування полеглих у Афганістані

15 лютого, єпископ-помічник Стрийської єпархії, владика Богдан Манишин разом із священниками, захисниками, ветеранами Афганської війни та їхніми сім’ями молилися спільну Архиєрейську Літургію. Місцем спільної молитви була каплиця Стрітення Господнього в м. Стрию, споруджена в пам’ять про полеглих українців в Афганістані, на Майдані та Сході України.

Під час своєї проповіді, владика Богдан привітав усіх присутніх з великим святом Стрітення Господа нашого Ісуса Христа та наголосив: “Чим більше ми приймаємо, заносимо Христа у храм нашої душі, тим більше він нас спонукає робити добрий і правильний вибір. Тоді наші зусилля справді дадуть правдивий плід”.

Також сьогодні в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, зокрема День закінчення збройної інтервенції до Афганістану. Владика звернувся до ветеранів, сімей загиблих в Афганській війні та захисників нашої держави в російсько-українській війні: “У силу обставин сьогодні ми вимушені жити в напруженні. Хто шукав правди, і без того жив у постійній готовності стати на захист Батьківщини, бути з тим, кого любиш. Важливо зрозуміти, що тривога, яку можуть створювати штучно, не є правдивою. Важливо навчитися любити, бо правдива любов проганяє геть страх”.

Після Літургії, єпископ зі священниками та вірними помолилися поминальну Панахиду за загиблими воїнами біля пам’ятного знаку воїнам-афганцям.

Пресслужба Стрийської єпархії