Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Архиєрейська Літургія та дияконські свячення у катедральному храмі

8 березня 2020 року, в Першу неділю Великого Посту, Преосвященний владика Богдан (Манишин), єпископ-помічник Стрийської єпархії очолив Архиєрейську Божественну Літургію в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці у м. Стрию. В часі богослужіння єпископ рукоположив у диякони випускника Львівської духовної семінарії Святого Духа Віталія Горіна.

Звертаючись до присутніх з проповіддю, владика Богдан розважав над словами недільного Євангелія про покликання Ісусом Филипа і Натанаїла, наголосивши, що основною думкою цього євангельському уривку є тема зустрічі з Богом, яка здатна змінити життя людини: «Апостол Филип, говорячи Натанаїлові про Ісуса розуміє, що просто розповісти про Христа є замало. Потрібно, щоб Натанаїл-Вартоломей особисто зустрів Христа. Тобто, апостольство означає бути посередником зустрічі і допомогти особисто пережити зустріч тому, до кого звернена моя проповідь. У Натанаїла немає лукавства –  він шукає правди і йде до того, про кого говорить йому Филип. І ця зустріч назавжди міняє його життя, надає йому нового сенсу».

«Христос каже Натанаїлові “Я бачив тебе під смоковницею”. Бути під смоковницею за старозавітнім розумінням означає перебувати в пошуку Бога. Ісус немовби каже: я знаю, чого ти шукаєш. І тут Вартоломей-Натанаїл починає розуміти, що перед ним Бог. Бо тільки Господь може знати людське єство і бажання. Тоді Натанаїл висловлює символ віри: “Учителю, ти Син Божий, ти – цар Ізраїля”. І Господь обіцяє апостолам розкриті небеса. Ісус сам є тими відкритими небесами. Ми можемо зустріти живого Бога тому, що Бог сам перший цю зустріч організував і нам відкриває себе у ній», – вів далі проповідник.

За словами єпископа, «Великий Піст це нагода для особливої застанови щодо нашої зустрічі з Богом. Це участь у Святих Тайнах, поглиблене читання Святого Письма, але час нашого терпіння, невдач, хворіб, відкинення, переслідування – це також час зустрічі. Бог є тоді чи не найближче до нас. А у момент, ніби парадоксальний – наших гріхів, Бог іде за нами, але як той, хто переслідує нас своєю любов’ю, щоб дати прощення і милосердя, яке ми зможемо передати нашим ближнім. Так стають апостолами, посередниками зустрічі….».

Після Анафори розпочалися дияконські свячення. Кандидата введено у святилище через Царські Двері і три рази обведено навколо престолу. Потім він став на коліна перед престолом, а єпископ поклавши край омофора і руку на його голову прочитав таїнозвершувальну молитву, просячи Бога сповнити новопоставленого диякона, вірою, любов’ю, силою та святістю для належного служіння спільноті. На знак цього служіння, владика Богдан вручив дияконові Віталію дияконські ризи, служебник і кадильницю, кожного разу співаючи з присутніми в храмі «Аксіос», що з грецької мови означає «достойний».

По завершенні Літургії, владика Богдан привітав новопоставленого диякона, побажавши йому вірності служінню, до якого Бог його покликав.

Прес-служба Стрийської єпархії