Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Архиєрейська Літургія і освячення престолу в с. Дем’янка-Наддністрянська

21 серпня 2022 року, Преосвященний владика Богдан Манишин, єпископ-помічник Стрийської єпархії відвідав з пастирським візитом парафію с. Дем’янка-Наддністрянська Новороздільського деканату, де в місцевому храмі Різдва Пресвятої Богородиці очолив Архиєрейську Божественну Літургію та звершив Чин освячення нового престолу. Владиці співслужили парох о. Петро Курпіта та запрошені священнослужителі.

Звертаючись до присутніх у храмі з проповіддю, в контексті євангельського читання неділі про оздоровлення Ісусом біснуватого епілептика, владика Богдан  сказав: «Подія про яку ми сьогодні чуємо відбулася відразу після Преображення Господнього. Ісус сходить з гори Тавор, і потрібно терміново вирішувати серйозну проблему… Бачимо сьогодні свого роду трикутник: Ісус, учні і батько з сином. А причиною тої зустрічі став гріх. Ісус каже “Роде невірний і розбещений, доки буду з вами, доки вас терпітиму?” Ці слова Ісус скерував у першу чергу до батька і до тих фарисеїв, які сперечалися з Ісусом. Слабка віра була не тільки у апостолів, але передусім у батька, який справді десь не мав такої віри, щоб до кінця торкнутися своїм життям, своїм серцем до сина. У євангелиста Луки є згадка про те, що батько відповідає “Вірую, Господи, поможи моєму невірству”. Ця подія відбувалася в контексті суперечок між фарисеями та учнями Ісуса, На очах у фарисеїв, Ісусові учні зазнали невдачі. Ісусові терміново потрібно було щось виправляти. Фарисеї хотіли знаку з неба. Ісус їм відмовив, але батькові той знак дав, щоб його віра допомогла зцілитися його власному синові».

«У сьогоднішньому суспільстві немало опанованих злим духом. Не так просто вигнати диявола. Блаженної пам’яті отець Василь Вороновський казав, що диявол приходить туди, де є гріх. Але попри те, що ми живемо в часі війни, в особливій напрузі як бути, щоб перемогти, витримати, дочекатися, за нашою спиною Україну вбивають гендерною ідеологією… Але батьки не спішать взивати до Христа. Батьками тут виступають і родичі, і вчителі, і наставники і священники. Тому що вірити означає дати місце Господеві, будувати стосунок до Бога, молитися, не тільки шептати формули “ти мені – я тобі”, але будувати стосунки з Богом. А піст – це застосування обмеження самого себе, відрікатися від того, що нас роз’єднує з Богом, що нас від Бога відволікає. Через піст і нашу особлившу молитву, сильну, потужну ми можемо багато чого здобути в нашому житті. Тоді відчуємо що ті, хто для нас найдорожчі – наші діти, майбутнє нашої країни, будуть зростати у твердій вірі. Ми, котрі не будемо опускати рук і не чекати результату, осягнемо для себе цю найбільшу мудрість. І тоді, визнаючи правду про себе, просячи “Господи, поможи моєму невірству, дай мені тої віри”, зможемо збагнути, що коли не дамо місця гріхові у нашому житті, ми також не впустимо диявола, котрий існує. Даючи місце Богові, будемо так як Петро йти по воді, і навіть якщо десь засумніваємося, Господь нас врятує», – наголосив єпископ завершуючи проповідь.

Після закінчення Літургії владика Богдан виголосив многоліття і привітав присутніх. У свою чергу, отець Петро Курпіта подякував владиці Богдану за візит, спільну молитву та пастирське слово.

Пресслужба Стрийської єпархії