Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Духовно-психологічна віднова для батьків загиблих бійців

24-27 грудня, у реколекційно-просвітницькому центрі “Еммануїл” в м. Дрогобич було проведено черговий тур духовно-психологічного відновлення для батьків загиблих учасників АТО. Традиційно реабілітація відбулася завдяки пожертвам вірних Стрийської Єпархії УГКЦ, складеним у часі Великого Посту. Участь у цьому турі взяло участь 17 матерів та батьків загиблих воїнів з різних куточків України: Стрийщини, Житомирщини, Львівщини, Івано-Франківщини.

За кілька днів учасники змогли поділитися своїм болем, який вони несуть від втрати своїх дітей та побачити, що у цьому болі вони не самотні. «Найважливіше відчуття, яке ми тут здобули, що ми не самі. Раніше мені здавалося, що такий біль є тільки в мене. А тепер ми тут у колі за декілька днів, наче родина», – розповідають матері про роботу із психологами на духовно-психологічному відновленні.

Особливою на реабілітації була місія духівників. Дати відчути батькам, які втратили на війні своїх дітей Божу любов і ласку надскладне завдання. «Атмосфера доброти і щирості, яку створили отці, якось відкрила нас. Я вперше після похорону сина за ці роки просто молилася і співала у церкві. Це наче дрібничка, але то перший крок, щоб могти далі жити», – ділиться одна із матерів учасниць.

Поміж тим, під час реабілітації її учасники відвідали стародавню дерев’яну церкву св. Юрія, побували на вершині Дрогобицької ратуші, а також могли насолодитися театральною грою місцевих акторів.

Родзинкою цієї реабілітації була зустріч із владикою Богданом Манишином, єпископом-помічником Стрийської єпархії. Його батьківська турбота і слова запали матерям у саме серце. «Я мабуть найбільше запам’ятаю слова владики Богдана, що є матері, які народжують дітей для себе, а є матері, які народжують дітей для України. Ось і ми такі!», – зі сльозами на очах розповідає пані Олександра. Також, до учасників реабілітації, після зустрічі з владикою, завітали діти із с. Верхній Дорожів із різдвяними вітаннями.

«Часто батьки загиблих тепер відчувають себе забутими, відкинутими суспільством. Вони відчувають, що ми наче хочемо якнайшвидше забути про їх існування і біль», – розповідає про служіння на реабілітації о. Андрій Чмир. «А таке духовно-психологічне відновлення – це видимий знак нашої турботи, солідарності. Коли ми всі разом, як вірні Церкви розділяємо біль і смуток від втрати і плекаємо разом світлу пам’ять про тих синів і доньок, які віддали своє життя за нас.»

Варто зазначити, що над психологічно-духовним супроводом учасників реабілітації трудилися духівники о. Володимир Пігічин, о. Андрій Чмир та психологи Мар’яна Бісик і Катерина Ковалишин.

Повідомив о. Андрій Чмир