Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

135-літній ювілей храму у с. Рудники

21 листопада 2020 року з нагоди 135-ліття храму Архистратига Михаїла у с. Рудники Преосвященний владика Тарас Сеньків очолив Божественну літургію. Єпарх Стрийський, звертаючись до людей у своїй проповіді, відзначив, що перше наше знайомство з ангелами через дитячу молитву, показує нам, що присутність ангела-хоронителя є свідоцтвом особливої Божої опіки до кожної людини.

«Люцифер, збагнувши свою славу і велич, захотів бути рівним Богові та через спротив, ставши сатаною, став противником Божим. Той, хто мав цілковито приналежати Богові, від Бога відпав і став абсурдним буттям, втратив свою доброту, котра від Бога. І сатана у цьому видимому світі не мав нічого до поки люди не згрішили і не стали його знаряддям», – сказав єпископ про падіння одного з найвеличніших ангелів.

Говорячи про покровителя вище згаданої парафії Архистратига Михаїла, владика Тарас назвав його Поборником Божої честі, тим, хто скинув диявола, переможцем зла.

«Ангели є Божим промінням, котрим Бог освічує цей світ і своїми благодатями обдаровує кожну людину», – сказав проповідник, продовжуючи свої розважання про відомих людям трьох Архангелів: Михаїла, Рафаїла і Гавриїла, називаючи їх Божими євангелистами, використавши аналогію події коли апостоли отримали від Христа (Лк.9,1-6) владу над нечистими духами, порівнюючи з Архангелом Михаїлом, силу зціляти недужих, як Архангел Рафаїл і благодать проповідувати Царство Боже, що бачимо у події Благовіщення де з’являється та промовляє Архангел Гавриїл.

Далі єпископ підкреслив, що «велич і гідність людини не походить від того з якого роду вона походить чи що посідає, але гідність полягає в тому, щоб бути служителем Божої слави і сповнити своє покликання вірності – служити Богові».

«Святкуючи сьогодні 135-ліття вашого храму, мусите собі усвідомити, що впродовж цих років невидима присутність Архангела Михаїла чувала тут над кожною людською душею, аби тут ніколи не згасав вогонь прослави Всемогутнього Триєдиного Бога. І те, що ми тут всі сьогодні стоїмо є доказом того, що його праця та молитва були успішними», – звернувся до присутніх владика Тарас.

На завершення проповіді Архиєрей закликав присутніх просити в небесних заступників, щоб це спадкоємство Божої перемоги в людських душах ми зберегли і як найбільший скарб передали своїм життям грядучим поколінням.

Прес-служба Стрийської єпархії