Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Вулицями міста Стрия пройшла молитовна Хресна хода

14 квітня 2019 року, в п’яту неділю Великого посту вулицями міста Стрия пройшла традиційна щорічна Хресна хода, в якій взяли участь духовенство та вірні міста та району. Хресну дорогу очолили Преосвященний Владика Тарас (Сеньків), Єпарх Стрийський, та Преосвященний Владика Богдан (Манишин), єпископ-помічник. Цього року наша Церква вшановує 75-ту річницю мученицької смерті блаженного священномученика Омеляна Ковча, який загинув у концтаборі Майданек та 10-ту річницю проголошення його покровителем душпастирів УГКЦ. З цієї нагоди текст розважань стацій Хресної Дороги, був присвячений пам’яті блаженного Омеляна.

Хресна дорога розпочалася в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці, де до присутніх звернувся владика Тарас: “Сьогодні хочемо принести Богові свою маленьку жертву, в котрій могло б вписатися все, що є дуже важливим у нашому житті: наші радощі і болі, наші прохання і наша вдячність. Але передусім, хотівби, щоб кожен із нас у цей Господній Хрест вклав свою людяність – те, що чинить нас людьми, християнами, українцями, а те, що ми вклали, щоб ми збагатили своєю особистою відповідальністю. І дороговказом для нас на цій Хресній дорозі буде отець Омелян Ковч – муж віри, син свого народу, священик, який Хрест Господній не трактував тільки як прикрасу, але як зміст свого життя. У його великому прикладі ми бачимо передусім виклик до нашої відповідальності, тому що отець Омелян жив у часи набагато важчі від тих, у яких живемо ми. Але він брав свій хрест священичого служіння, хрест патріота, хрест людини і йшов за Спасителем. Він закликає сьогодні нас своїм прикладом брати свій хрест і йти за Христом. Ми живемо в час, коли також мусимо взяти свій хрест відповідальності за сьогодні і завтра нашого народу. Хай ця Хресна дорога стане для нас новим початком, який маємо пройти свідомо і добровільно шляхом свого життя аж до Воскресіння”.

Молитовна хода пройшла за звичним маршрутом: катедральний храм Успіння Пресвятої Богородиці, храм Різдва Пречистої Діви Марії (римо-католицький костел), пам’ятник «будителям», територія меморіального комплексу «Борцям за волю України», каплиця Стрітення Господнього, храм святого апостола Якова, хрест на роздоріжжі вулиць Т. Шевченка і Б. Хмельницького, храм Благовіщення Пречистої Діви Марії, катедральний храм Успіння Пресвятої Богородиці. Чудовим співом страсних пісень молитовну ходу збагатили семінаристи Львівської духовної семінарії Святого Духа.

На завершення Хресної дороги присутні помолилися Молитву про заступництво блаженного священномученика Омеляна, а відтак владика Тарас подякував усім, кого цього дня об’єднала Хресна дорога.

Прес-служба Стрийської єпархії