Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Вулицями міста Стрия пройшла молитовна Хресна хода

2 квітня 2023 року, в П’яту неділю Великого посту, вулицями міста Стрия пройшла традиційна Хресна хода, в якій взяли участь духовенство та численні вірні міста та району. Хресну дорогу очолили Преосвященний владика Тарас Сеньків, Єпарх Стрийський та Преосвященний владика Богдан Манишин, єпископ-помічник Стрийської єпархії. Роздумуючи над терпіннями Ісуса Христа, пережитими задля спасіння усього людства, учасники Хресної ходи молилися за українських військових та перемогу України. На чотирнадцяти молитовних зупинках-стаціях, відбувалися читання розважань над хресною дорогою Ісуса Христа у світлі військових злочинів росії на території України, які читали священнослужителі храмів міста Стрия, а також військові капелани.

Хресна дорога розпочалася в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці, де до присутніх звернувся владика Тарас: «Сьогодні ми хресну дорогу не починаємо а продовжуємо. Сьогодні хочемо пройти разом з Спасителем цю хресну дорогу. Хочемо іти з Христом, але і Христос сьогодні хоче йти з нами. Іти до самої перемоги, над злом, ненавистю, перемоги, яка стане для нашого народу днем нового життя, днем Воскресіння. Наш хресний похід ми починаємо як маленьку молитовну жертву», – наголосив єпископ.

Молитовна хода пройшла за звичним маршрутом: катедральний храм Успіння Пресвятої Богородиці, храм Різдва Пречистої Діви Марії (римо-католицький костел), територія меморіального комплексу «Борцям за волю України», каплиця Стрітення Господнього, місце будівництва нового катедрального храму Зіслання Святого Духа і святого апостола Якова, хрест на роздоріжжі вулиць Т. Шевченка і Б. Хмельницького, храм Благовіщення Пречистої Діви Марії, катедральний храм Успіння Пресвятої Богородиці.

Кожна стація супроводжувалася передачею процесійного хреста різним групам людей, який несли по черзі представники різних верств населення, а саме: вірні парафій Стрийського деканату, українські воїни, волонтери, представники молитовних спільнот, ветерани війни в  Афганістані. Чудовим співом страсних пісень молитовну ходу збагатили семінаристи Львівської духовної семінарії Святого Духа.

Хресний хід завершився у катедральному храмі, де до усіх присутніх звернувся владика Богдан Манишин.

Пресслужба Стрийської єпархії