Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Владика Тарас очолив урочисті Пасхальні богослужіння у катедральному храмі

У Світлий празник Христового Воскресіння 16 квітня 2023 року, Преосвященний владика Тарас, Єпарх Стрийський очолив урочисті Пасхальні богослужіння у катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці у місті Стрию. На святкові Великодні богослужіння зібралися парафіяни та гості стрийської катедри для того, щоб спільною молитвою прославити Воскреслого з мертвих Господа нашого Ісуса Христа, а також освятити паски та інші традиційні великодні страви.

Богослужіння розпочалися із Надгробного, після якого, під спів стихири «Воскресіння Твоє, Христе Спасе», відбувся процесійний обхід навколо храму. В часі обходу священики несли Євангеліє та ікону Воскресіння. Після обходу, величним співом тропаря «Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що у гробах життя дарував» розпочалася Пасхальна Утреня – Архиєрей відкрив святим хрестом двері храму, до якого з єпископом увійшли священнослужителі та всі присутні.

По закінченні утрені, розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія. За традицією, в часі Літургії на Пасху читається Євангеліє кількома мовами, на знак того, що Добра Новина голоситься всіма мовами та поміж усіма народами. Після Святого Євангелія, Преосвященний владика Тарас звернувся до присутніх зі словом проповіді. «Господь воскрес із мертвих і дає всім, хто бере участь у його перемозі над силами пекла, мужність і силу продовжувати будувати нове людство, яке відкидає будь-які форми насильства, лукавства та несправедливості. Володар життя могутньо підвівся із мертвих та сам став для людства відчиненими дверима примирення і шляхом до вічного життя», – наголосив єпископ.

А після закінчення богослужіння, єпископ привітав присутніх зі світлим празником Христового Воскресіння. На завершення, за традицією були освячені Артос та кошики з традиційними великодніми стравами.

Пресслужба Стрийської єпархії
Світлини: Олег Ковердан