Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

В день покровителя Стрийської єпархії владика Тарас рукоположив нового священника

5 листопада 2022 року, в місті Стрию відбулися урочистості з нагоди вшанування святого апостола Якова, брата Господнього – покровителя Стрийської єпархії. Архиєрейську Божественну Літургію в наміренні вірних єпархії в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці очолив Преосвященний владика Тарас Сеньків, єпарх Стрийський, якому співслужили єпископ-помічник Преосвященний владика Богдан Манишин, духовенство деканату міста Стрий та запрошені священнослужителі. В часі богослужіння, владика Тарас рукоположив у пресвітери випускника Львівської Духовної семінарії Святого Духа диякона Володимира Чухнія.

Звертаючись до присутніх з проповіддю, владика Тарас роздумував над духовним змістом послання святого апостола Якова, в особливий спосіб звернувши увагу на слова «Вельми радійте, брати мої, коли опиняєтесь у всяких випробуваннях». На думку єпископа, послання Якова є немов би введенням до стійкості у вірі: «У своєму зверненні апостол Яків опирається на свій досвід та слова Ісуса. Але як радіти з причини того, що ми страждаємо? Що можуть принести нам випробування і як вони можуть допомогти нам будувати небесне Царство?». «Ісус пообіцяв, що ті, хто страждає, і передовсім «за ім’я Сина Чоловічого», отримають велику нагороду. Вони обов’язково будуть з’єднані з Ісусом, чий хрест відкупив нас і освятив усі людські страждання. Але яка роль страждань у Божому плані? Вони перевіряють і зміцнюють нашу віру, бо її випробування веде до витривалості. Витривалість у випробуваннях допомагає нам «дозріти і загартуватися», таким чином стаючи тими, ким ми, як діти Божі, повинні бути», – наголосив єпископ.

Після Херувимської пісні та Великого входу, кандидат до священства, ставши навколішки, присягнув Богові і Церкві. Владика Тарас, поклавши руки на його голову, прочитав молитви ієрейських свячень та одягнув у священничі вбрання: стихар, епітрахиль, пояс, нарукавники та фелон, кожного разу виголошуючи «Аксіос», що означає «достойний».  Після цього, нововисвячений ієрей Володимир, ставши біля престолу, співслужив Божественну Літургію разом з єпископом та священниками.

На завершення, єпископ привітав учасників богослужіння зі святом покровителя єпархії, а нововисвяченому священнику побажав вірності у служінні, до якого Господь його покликав. А насамкінець, усі спільно, у стіп Ліської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці помолилися за перемогу і мир в Україні.

Пресслужба Стрийської єпархії