Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Учні парафіяльних катехитичних шкіл Стрийської єпархії зіграли в інтелектуальну гру «Що?Де?Коли?» на тему «Пояснення храму і Божественної літургії»

12 листопада 2022 року, в Стрийській єпархії відбулася християнська інтелектуальна гра «Що?Де?Коли?» на тему «Пояснення храму і Божественної літургії». Гра проводилася одночасно у трьох локаціях: в приміщенні катехитичного класу при Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрий, а також в Бібрці та Ходорові. Учасники – 150 учнів парафіяльних катехитичних шкіл Стрийської єпархії віком від 10 до 17 років. Основною метою проведення інтелектуальних змагань було краще пізнання змісту Божественної Літургії, значення храму для християнина, а також дотримання належної поведінки у храмі. Базою для приготування команд до гри послужила книжка «Пояснення храму і Божественної Літургії», видана у 2016 році Патріаршою Катехитичою комісією УГКЦ. Діти та молодь, які брали участь у грі, були сформовані у дві вікові категорії: молодша – 10 – 13 та старша – 14-17 років.

У Стрию, гра розпочалася спільною молитвою та вступним словом о. Андрія Бінаса, Голови Катехитичної комісії Стрийської єпархії. Результати гри оцінювало компетентне журі у складі о. Андрія Бінаса, Голови Катехитичної комісії, о.д-ра Володимира Ждана, Канцлера Стрийської єпархії та п. Галини Потічної, Директорки Парафіяльної Катехитичної Школи Блаженної Лаврентії Гарасимів с. Рудники Рудниківського деканату Стрийської єпархії. Перше місце у молодшій віковій категорії здобула команда «Діти Світла» із парафії Положення пояса Пресвятої Богородиці с. Держів. Друге та третє місце розділили між собою команди із парафій Успіння Пресвятої Богородиці с. Пісочна та Пресвятої Трійці з с. Станків. У старшій віковій категорії перше місце здобула команда «Боголюбиві» із парафії Свв. Володимира і Ольги м. Стрий. Відповідно друге і третє місце отримали команди із парафій Покрови Пресвятої Богородиці с. Гірське та Успіння Пресвятої Богородиці с. Пісочна.

Натомість у Бібрці, участь у грі взяли 10 команд двох вікових категорій з Бібрського та Новострілищанського деканату.Також в екуменічній співпраці до гри доєдналася команда з парафії Покрови Пресвятої Богородиці УПЦ зі с. Свірж, які й зайняли перше місце у віковій категорії 10-13 років. У другій віковій категорії (13-17 років) перше місце посіла команда «Юдита», збірна сіл Квітневе, Трибоківці, Баківці, Репехів на чолі з отцем деканом Анатолієм Доманським. А в Ходорові участь у грі брали команда з місцевої парафії свв. Чудотворців та Безсрібників Косми і Дам‘яна, де і відбувалася гра, а сакож діти з парафії св. Священомученика Йосафата с. Жирова. Перемогу здобули з відривом у 2,5 очка команда с. Жирова.

У всіх трьох локаціях проведення гри переможці отримали призи, а учасники та катехити, які готували дітей для участі у змаганнях – пам’ятні грамоти. У підсумковому слові о. д-р Володимир Ждан, Канцлер Стрийської єпархії наголосив на значних можливостях, які мають сучасні діти, щоб краще пізнати Бога та наш церковний обряд в порівнянні із їхніми однолітками у період другої половини минулого століття. Завершилась гра привітаннями переможців та спільною фотографією.

Повідомив о. Андрій Бінас
Голова Катехитичної комісії Стрийської єпархії