Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У Великий четвер владика Тарас звершив Чин умивання ніг дванадцятьом священнослужителям єпархії

13 квітня 2023 року, у Великий четвер, Преосвященний владика Тарас, Єпарх Стрийський, очолив Вечірню з Літургією св. Василія Великого в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці. Великий четвер є днем, коли в часі Тайної Вечері, Ісус Христос установив Святі Таїнства Євхаристії та Священства. Крім того, під час Тайної Вечері, Господь умив ноги апостолів, вказавши, що Він прийшов на землю для того, щоб послужити іншим і дати своє життя як викуп за багатьох. Згадуючи цю подію, за прикладом Господа Ісуса, владика Тарас звершив Чин умивання ніг дванадцятьом священнослужителям єпархії – священникам та дияконам.

Після прочитання Євангельського уривку, владика Тарас звернувся до присутніх душпастирів з проповіддю. Єпископ зазначив, що «Таїнства Євхаристії та Священства поєднані з таємницею Христа в її повноті, від Воплочення до Хреста і Воскресіння. Ця єдність є джерелом благодаті, яка перетворює священиче життя на буття у сопричасті з Богом. Тому Євхаристія ніколи не може бути лише священичим літургійним актом. Вона є повною лише тоді, коли ми продовжуємо її у повсякденному служінні з любов’ю, щоб у такий спосіб співдіяти з Богом у спасінні світу».

«Цього особливого для нас дня, просімо у Бога для себе мудрості, щоб збагнути даровану нам священичу гідність. Господь завжди дає нам те, про що ми просимо, хоч часто він робить це своїм Божественним способом. Не раз цей спосіб теж передбачає і хрест. Він є знаменням радикальної любові, яку зможемо приймати та дарувати, коли центром нашого буття буде Євхаристійний Ісус. Йому належить наша вдячність за дар життя і радість з його близькості, та за довіру, з якою він розділив з нами свою священичу гідність і послання нести у світ Божу любов та служити задля спасіння людства», – сказав владика Тарас завершуючи проповідь.

Після заамвонної молитви відбувся Чин умивання ніг, обряд, згідно з яким у Страсний четвер архиєрей, за прикладом Ісуса Христа, котрий умив ноги своїм учням за Тайною вечерею, умиває в храмі ноги священнослужителям на знак глибокого смирення і служіння. Під час читання Євангелія, владика Тарас підперезавшись рушником, влив воду до умивальниці й ставши на коліна, вмив ноги священникам та дияконам Стрийської єпархїі. За звичаєм, останній провів діалог з владикою, так як апостол Петро з Ісусом Христом.

А насамкінець, Архиєрей привітав усіх священників Стрийської єпархії з їхнім святом і побажав Божого благословення і веселих Великодніх свят.

 

Пресслужба Стрийської єпархії
Світлини: о. Андрій Бінас