Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У Великий четвер владика Тарас здійснив Чин умивання ніг священикам єпархії

25 квітня 2019 року, у Великий четвер, Преосвященний владика Тарас (Сеньків), Єпарх Стрийський, очолив Вечірню з Літургією св. Василія Великого в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці. Великий четвер є днем, коли в часі Тайної Вечері, Ісус Христос установив Святі Таїнства Євхаристії і Священства. Крім того, під час Тайної Вечері Господь умив ноги апостолів, вказавши, що Він прийшов на землю для того, щоб послужити іншим і дати своє життя як викуп за багатьох. Згадуючи цю подію, за прикладом Господа Ісуса, владика Тарас звершив Чин умивання ніг дванадцятьом священикам Стрийської єпархії.

Після прочитання Євангельського уривку, звертаючись до присутніх душпастирів, владика Тарас зазначив: “Я сьогодні всіх вітаю з тим великим днем, у якому з бездонного джерела Божої любові черпаємо розуміння власної гідності, власного покликання та власної відповідальності, з днем, коли Бог дарував себе світові, роблячи кожного з нас, а через наше священиче служіння і ціле людство учасниками Божої природи через участь у Євхаристійній Жертві і Таїнстві Євхаристії. Тому, сьогодні для нас усіх, дорогі співбрати у священстві, є день коли в цю Христову жертву вкладаємо все, що становить нашу тотожність. Хай сьогоднішня Свята Літургія буде нам викликом для того, щоб Євхаристія, вдячність благодарення стала моделлю всього нашого життя”.

Далі, єпископ зачитав послання Блаженнішого Святослава до священнослужителів на Великий четвер, у якому Глава Церкви, вказуючи приклад блаженного священномученика Омеляна Ковча, закликав священнослужителів до  ревного душпастирства, вірного слідування за Христом безкорисливого служіння всім потребуючим, Церкві та народові.

Після заамвонної молитви відбувся Чин умивання ніг, обряд, згідно з яким у Страсний четвер архиєрей, за прикладом Ісуса Христа, котрий умив ноги своїм учням за Тайною вечерею, умиває в храмі ноги священнослужителям на знак глибокого смирення і служіння. Під час читання Євангелія, владика Тарас оперезавшись рушником, влив воду до умивальниці й ставши на коліна, вмив ноги дванадцятьом священикам Стрийської єпархїі. За звичаєм, останній з дванадцяти священиків провів діалог з владикою, так як апостол Петро з Ісусом Христом.

А насамкінець, Архиєрей привітав усіх священиків Стрийської єпархії з їхнім святом і побажав Божого благословення і веселих Великодніх свят.

Прес-служба Стрийської єпархії