Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У Стрию відбувся відпуст до Ліської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці

12 липня 2020 року відбувся відпуст до Ліської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці, яка знаходиться в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці у м. Стрию.

Архиєрейську літургію очолив єпарх Стрийський Тарас (Сеньків), який після прочитання євангельського уривку звернувся до присутніх з проповіддю, розважаючи над шляхом віри верховних апостолів Петра і Павла, котрих Церква торжественно вшановує в цей день.

«Це є час, коли можемо послухати, що нам святі можуть сказати. Верховні апостоли завжди вказують на особу Христа, на те ким Він є», – сказав єпископ, беручи до уваги тексти апостольських послань. Владика Тарас, провівши паралель між зустріччю з Богом обох апостолів і їхнім шляхом віри, окреслив результат дії Бога в житті людини та якісну зміну для суспільства, коли той, хто пішов за Христом, свідчить Його своїм життям. «Коли ми відкриємо своє серце для Бога, котрий став для нас нашим ближнім і дозволимо з довір’ям віддати себе в Його руки, тоді кожне слово Євангелія почнемо розуміти по новому. І ті слова, що є важкими для наших вух, будуть домінувати в нашому житті», – сказав проповідник.

«Тому благаймо у Пречистої Діви Марії та верховних апостолів Петра і Павла, щоб зародок нашої віри знайшов своє оновлення у нашому стосунку до особи Христа. Тоді цей світ отримає радикальну зміну, котру започаткував Христос в своїх апостолах, вибравши простого рибалку очільником Церкви, а найбільшого переслідувача Церкви своїм найбільш вірним і плідним апостолом. Хай Божа премудрість, котра всім провадить, стане силою наших життєвих змагань, щоби в цьому світі Господь знайшов серед нас своїх вірних апостолів, котрі б звіщали Бога. Щоб своїм послухом і вірністю Богові ми були гідними дітьми нашої небесної матері Пречистої Діви Марії, якій сьогодні в іконі Ліської Богородиці складаємо всю свою надію, довіру та уповання», – сказав на завершення своєї проповіді Архиєрей.

Після Літургії єпископи і священники разом з вірними помолились молебень перед Ліською чудотворною іконою, випрошуючи заступництва і опіки Богородиці.

Прес-служба Стрийської єпархії