Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У Стрию провели зустріч монашества Стрийської єпархії

11 лютого 2023 року, з нагоди Дня богопосвячених осіб, у м. Стрию відбулася зустріч монашества Стрийської єпархії, у якій взяли участь представники монаших чинів та згромаджень, які перебувають на території єпархії. З цієї нагоди Божественну Літургію в Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці очолив єпарх Стрийський Преосвященний владика Тарас.

Звертаючись до присутніх з проповіддю, єпископ роздумував над духовним змістом розповіді Ісуса про дві вдовині лепти, порівнюючи з життям богопосвячених осіб, які віддали Богу все, що мають: «Бідна вдова “віддала все, що мала, увесь свій прожиток”. Це щось неймовірне – весь свій прожиток вона віддавала в храмову скарбницю. Може це мало б сенс, якби дійсно якось допомогло храму. Проте на ті дві дрібні лепти хіба можна було бодай щось купили для храму?».

«Зрозуміло, що вдова теж розуміла, що її жертва не дуже послужить у підтримці храму. Але у неї були лише дві останні лепти, тому не було особливого вибору, що з ними робити. І вона вирішила довірити їх Богові. Зробила найнадійнішу інвестицію, засновану на вірі. Якщо не вірити у Боже провидіння, то це була просто даремна трата грошей. Але якщо довіряти Богу, то не можливо зробити кращий депозит. Бог безмежно багатий і має багато способів підтримати тих, хто вірить у нього. Просто потрібно бути готовим віддати все, включаючи свої засоби до існування, в його руки. Покласти своє життя на депозит у Бога. Може цього ніхто і не побачить, як і жертву вдови у храмі. Але Христос то побачив, і дав найвищу оцінку. Правда, вона про це дізнається тільки тоді, коли стане перед ним лицем до лиця у вічності», – наголосив єпископ.

Після обіду, учасники зустрічі мали дві конференції. Першу з  провів владика Тарасом, де спільно з богопосвяченими особами обговорювали різні питання щодо нового календаря та працю з покликаннями. А другу конференцію провела психологиня Марта Гладій про посттравматичний стресовий розлад і травми.

Пресслужба Стрийської єпархії