Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У Стрийському Карітасі відбулася зустріч до Міжнародного дня людей із синдромом Дауна

21 березня – Міжнародний день людини з синдромом Дауна. Уперше цей день був проведений у 2006 році. Його ініціаторами були Європейська асоціація Даун-синдром (EDSA) та Всесвітня асоціація Даун-синдром (IDSA). У грудні 2011 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 21 березня Всесвітнім днем людей із синдромом Дауна. День (21-й день 3-го місяця) обрали не випадково – синдром Дауна пов`язаний із наявністю у клітинах людини 3-ї хромосоми у 21-ій парі.

У цей день для працівників Стрийського Карітасу відбулася зустріч, на якій координаторка Центру дозвілля та соціальної адаптації для людей з інвалідністю Оксана Ільків розповіла більш детально про синдром, про дари таких людей і, що ми, як суспільство, можемо зробити для того, щоб люди з синдромом Дауна та їхні родини  почувалися прийнятими  і любленими.

На зустрічі команда працівників також познайомилася та поспілкувалась із Юрою. У нього синдром Дауна, він відвідує Центр для молоді, що діє при Стрийському Карітасі. Хлопець надзвичайно позитивний і талановитий.

«Насправді  ми навзаєм потрібні  одні одним. Вони допомагають нам дивитися на світ іншими очима і по-справжньому радіти, ми ж у свою чергу підтримуємо їх та допомагаємо розвивати їхні дари», – ділиться Оксана.

Для друзів, як і для кожного з нас, дуже великою цінністю є мати поруч людей, які дивитимуться на тебе очима Божими – поглядом, який буде спрямований на душу. Бо ж головного очима не побачиш, добре бачить тільки серце.

На завершення присутні помолилися за людей із синдромом Дауна та їхні родини. Окрім цього, долучилися до Всесвітньої акції «Lots of Socks» (в Україні #Шкарпетуйся) на підтримку людей із цим синдромом та зробили світлини у яскравих кольорових шкарпетках.

Повідомила Ярина Максимович