Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У Стрийській єпархії протягом Великого посту діє благодійна акція «Великопосна милостиня»

Упродовж часу Великого посту 2019 року, вірних Стрийської єпархії та всіх людей доброї волі, закликають долучитися до єпархіальної благодійної акції «Великопосна милостиня», яка буде продовжуватися увесь великопосний час, а зібрані кошти буде призначено для реабілітації учасників бойових дій на Сході України. До цього у своєму Зверненні до спільнот Стрийської єпархії УГКЦ у справі збірки «Великопосна милостиня» на допомогу у реабілітації учасників бойових дій та їх родин закликали Преосвященні владики Тарас (Сеньків) і Богдан (Манишин). 

«Повернення з війни у всі часи ніколи не було легким. Тому дуже важливо, щоб на цій дорозі вони завжди знаходили сучасних Симона Киренейця, Вероніку та жінок-мироносиць. Зрештою кожен з нас є покликаний стати тим ангелом, який відкочує камінь байдужості від гробу безнадії, щоб наповнити кожну зранену душу торжество перемоги Воскреслого Спасителя» , – йдеться у Зверненні.

«Великий піст, прожитий в дусі самовідречення на користь ближнього допоможе нам збагнути найглибший його зміст. Жертвуймо як «Великопосну милостиню» ціну того, у чому ми з любові до ближнього відмовили собі. Великий піст є благодатним часом здобуття особистої свободи від егоїзму та фальшивої самодостатності. Його духовний плід – наша свобода у Ісусі Христі, незважаючи на всі наші недосконалості, обов’язково позначиться на нашому особистому та суспільному житті, наповнюючи його єдністю та миром світлого Христового Воскресіння. Тож нехай з кожної малої справи виростають великі звершення а світло Христове нехай освічує повсякчасно всі дороги нашого життя», – наголошують єпископи.

Довідка: Суть благодійної акції «Великопосна милостиня» полягає в тому, що це не є звичайна збірка коштів, а цілковито звертається до великопосних практик людини. Якщо в часі посту людина свідомо постановляє відмовитись від чогось: якоїсь приємності, наприклад солодощів, припиняє палити цигарки, обмежує споживання якихось страв, тощо, тоді принаймні якусь частину заощаджених коштів може пожертвувати як Великопосну милостиню – знак солідарності сердець, щирий дар з мотиву любові до Бога та до тих, хто ради свободи нашого народу жертвував своїм здоров’ям, благополуччям, та готовий був скласти своє життя. Усі бажаючі долучитися до «Великопосної милостині» зможуть скласти свої пожертви у спеціально обладнані для цієї акції скриньки в усіх храмах Стрийської єпархії.

Прес-служба Стрийської єпархії