Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

У неділю після Богоявлення владика Тарас рукоположив нового священника

У неділю після Богоявлення 22 січня 2023 року, Преосвященний владика Тарас очолив Архиєрейську Божественну Літургію в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці. В часі богослужіння єпископ рукоположив у пресвітери диякона Богдана Чернова. Владиці Тарасу співслужило духовенство катедрального храму та запрошені священнослужителі.

В часі Літургії владика Тарас звернувся до присутніх з проповіддю, в якій роздумував над євангельським уривком неділі про початок проповіді Ісуса Христа: «Як і дві тисячі років тому, Христос є між тими, хто його приймає. Він знає, що людям непросто прийняти його слово. Його чують лише ті, хто має вуха, щоб чути. Дане ним спасіння, блаженство, відкуплення – є для всіх, але тільки вбогі духом і чисті серцем можуть його отримати. Бо вони свідомі своєї слабкості, своїх гріхів. Тому знають, що їм потрібен Христос, його світло та його правда, а все інше їм додасться», – наголосив єпископ.

Після Херувимської пісні та Великого входу, кандидат до священства, ставши навколішки, присягнув Богові і Церкві. Владика Тарас, поклавши руки на його голову, прочитав молитви ієрейських свячень та одягнув у священничі вбрання: стихар, епітрахиль, пояс, нарукавники та фелон, кожного разу виголошуючи «Аксіос», що означає «достойний». Після цього, нововисвячений ієрей, ставши біля престолу, співслужив Божественну Літургію разом з єпископом та священниками.

Також, єпископ привітав нововисвяченого священника, побажавши йому вірності у служінні, до якого Господь його покликав. А по закінченні Літургії, новопоставлений отець Богдан уділив присутнім своє благословення.

 

Пресслужба Стрийської єпархії