Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Свято «Різдвяної просфори» у Стрийській єпархії

15 січня 2019 року в Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці духовенство Стрийської єпархії зібралось на «Різдвяну просфору», яка є знаком вдячності Богові за прожитий минулий рік і молитвою, в якій Архиєреї та священики просять Господа благословення на рік прийдешній.

У своїй проповіді Преосвященний владика Тарас звернувся до духовенства своєї єпархії з розважанням над постаттю св. Йосифа, акцентуючи увагу присутніх священиків на трьох важливих його ознаках. «Церква є творена Божим Словом. Святий Йосиф має слухняне серце і є слухняний Слову, яким його Бог кличе», – каже єпископ і називає Йосифа будівничим, яким той стає зі свого послуху, приймаючи Боже запрошення до участі в спасінні людства.

Далі, відзначаючи опіку Йосифа над Марією та Ісусом, владика Тарас називає його охоронцем Церкви. «Священство, як батьківство в Церкві, полягає в тому, щоб чути Бога і звіщати Його в Церкві, рятувати Христа в людських душах. Бути охоронцем в Церкві означає стояти вірно в обороні Божої правди. Ми повинні попереджувати небезпеки, застерігати від зла, бо якщо не будемо цього чинити, то будемо в цьому винні. Священик має утверджувати людей у добрих починаннях, дивлячись на свою парафію, як на свою родину», – сказав проповідник, застановляючи духовенство бути відповідальними за свої парафії і вірно їх охороняти, чуваючи над спасінням своїх вірних.

Говорячи про батьківство Йосифа, в якому відображене батьківство Бога Отця, єпископ відзначає, що священик  як батько має провадити особу до зрілого діалогу з Богом в молитві, зростанням у вірі, до життя в таїнстві зустрічі з Богом.

На завершення владика Тарас побажав усім душпастирям, щоб вони за заступництвом св. Йосифа утверджувалися в своєму священичому покликанні та сповняли своє свідоцтво віри так, щоб світ почув голос, котрим Господь кличе до себе.

Після Літургії духовенство Стрийської єпархії помолилось перед Ліською чудотворною іконою за тих, хто боронить український народ на Сході в боротьбі з окупантом.

А потім Архиєреї Стрийської єпархії розділили зі священиками Різдвяну просфору. Також цей святочний день був прикрашений вертепом молоді  зі Самбірсько-Дрогобицької єпархії та дзвінкою колядою вокального ансамблю «Передзвін» з м. Городок, що на Львівщині.

 

Прес-служба Стрийської єпархії