Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Свято Богоявлення Господнього у Стрию

19 січня 2023 року, в Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці у м. Стрию відбулися святкові богослужіння з нагоди свята Богоявлення Господнього. Архиєрейську Божественну Літургію та чин Великого водосвяття очолив Преосвященний владика Тарас Сеньків, Єпарх Стрийський, якому співслужив Преосвященний владика Богдан Манишин, єпископ-помічник Стрийської єпархії.

Звертаючись до присутніх з проповіддю, владика Тарас зазначив, що “Богоявлення є маніфестацією Божої прихильності до людини. Через свого Сина, як нового Адама, Бог називає себе нашим Отцем, а нас признає своїм дітьми. Як розкрилося небо над Ісусом, так розкривається воно і над нами. Як він посилає свого Духа своєму Сину, так він посилає його і нам. І як він каже про свого Сина: «Це мій Улюблений…», так він говорить і про нас. Спадкоємцями Божого синівства по благодаті ми стали через хрещення. Хрещення Ісуса є пов’язане з нашим. «Як вода Йордану поєднала його з нами, так вода хрещення єднає нас з ним»”.

Також, єпископ наголосив, що на свято Богоявлення “маємо нагоду згадати про своє хрещення, та обновити постанову більше користати зі скарбів цього Таїнства. Жити разом з Христом, який «очеретини надламаної не доломить і ґнота тліючого не загасить…» У Таїнстві, яке Христос започаткував своїм сходженням у йорданські води, прихована сила, котра продовжує проявлятися в нашому житті і є сильнішою за наш гріх. Колись, одного разу, ми пізнаємо, що ця сила нескінченно могутніша навіть за смерть”.

По закінченні Літургії розпочалося Велике Йорданське Водосвяття, до якого долучилися священнослужителі парафій міста Стрия. Після Водосвяття, владика Тарас привітав усіх присутніх зі святом Господнього Богоявлення, а відтак єпископи окропили вірних Йорданською водою.

Пресслужба Стрийської єпархії