Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Священник Стрийської єпархії представляв Україну на зустрічі в Румунії

З 8 по 10 травня 2023р. у м. Бухарест відбулася зустріч єпископів та національних керівників родинних інституцій Конференції єпископів Європи під назвою «Як нам знати шлях? (Ів. 14,5). Становище сім’ї у сучасній Європі».

Понад 40 учасників із 22 країн Європи впродовж трьох днів обговорювали ставище, у якому опинилися сьогодні європейські сім’ї. Зокрема присутні презентували ситуацію власних країн і, як вияснилось у підсумку, головні виклики виявились спільними практично для усіх. Головно йшлося про явне зменшення народжуваності, зростання кількості розлучень, розвиток тенденції спільного життя без шлюбу, контрацептивна ментальність, штучні запліднення, сурогатне материнство та процеси пов’язанні із пропагандою гендерної ідеології та легалізацією одностатевих шлюбів.

На зустрічі представники європейських країн заслухали також доповідь стосовно становища сім’ї в Україні. Окрім вищезазначених викликів, які рівно ж притаманні українському суспільству, за словами доповідача, українська сім’я потерпає сьогодні головно від повномасштабного вторгнення росії в Україну. «Десятки мільйонів українців змінили своє місце проживання, тисячі сімей проживають у сепарації, оскільки чоловіки перебувають на фронті, а дружини із дітьми – в тилу або ж за кордоном, сотні тисяч дітей насильно депортовані з метою зміни їхньої національності, десятки тисяч убитих, серед яких є жінки та діти. Сьогодні чи не кожний населений пункт в Україні має свої поховання військових, а це чиїсь тати, сини та чоловіки. Ось які глибокі рани завдала українській сім’ї повномасштабна війна, яку спричинило вторгнення росія на наші землі», – зазначив у своєму представленні о. Тарас Бабій, ректор Єпархіального інститут душпастирства подружжя та сім’ї свв. Йоакима і Анни Стрийської єпархії УГКЦ.

На завершення зустрічі, усі присутні висловили велику солідарність із українським народом та запевнили у своїй підтримці та допомозі і надалі.
Делегатами від УГКЦ на зустрічі у Бухаресті були: о. Тарас Бабій, ректор Єпархіального інституту душпастирства та сім’ї свв. Йоакима і Анни Стрийської єпархії та Христина Решитило, секретар Патріаршої комісії у справах родини і мирян.