Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Стрийська єпархія збагатилася трьома новими священниками

12 лютого 2023 року, в Неділю про блудного сина та в день свята Трьох Святителів, Преосвященний владика Тарас, Єпарх Стрийський очолив Архиєрейську Божественну Літургію в Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці в м. Стрию. В часі богослужіння єпископ рукоположив у пресвітери дияконів Тараса Турківського, Назара Павліва та Володимира Солтана.

У проповіді, роздумуючи над притчею про блудного сина, владика Тарас наголосив, що «прощенням Бог творить для нас нове особисте майбутнє, як це вчинив батько з притчі своєму синові. Бог не нагадує нам про те, що ми вже отримали, та нажаль занапастили, і нам не потрібно переживати за втрати, бо минуле неможливо виправити. Так, те що сталося – не стирається ні з нашої пам’яті, ні з історії світу. Але Бог, коли нам прощає, не каже: ти більше ні на що не маєш права і я більше на тебе не розраховую. Навпаки. Коли він нам прощає, він на нас розраховує і повертає справжню свободу. Ми маємо бути знову йому корисними принаймні тим, що можемо все життя свідчити перед світом про його милосердя і щедрість. Свідчити про надію, і вже навіть таким чином прославляти Бога та співдіяти з ним у справі спасіння людства».

Після Херувимської пісні і Великого входу розпочався чин ієрейських свячень. Кандидати до священства, ставши навколішки, склали визнання віри і присягнули на вірність і послух Церкві. Владика Тарас, поклавши руки на їх голови, прочитав молитву та одягнув у священичі ризи. Опісля, нововисвячені ієреї, ставши біля престолу співслужили Божественну Літургію разом з єпископом та іншими священниками. Після закінчення богослужіння, єпископ привітав нововисвячених отців Тараса, Назара та Володимира, побажавши їм вірності у служінні, до якого Господь їх покликав.

Пресслужба Стрийської єпархії