Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Стрийська єпархія відзначила 20-ліття від дня заснування

5 листопада 2020 року, в день пам’яті святого апостола Якова, брата Господнього, у Стрию молитовно відзначили 20-ліття від дня заснування Стрийської єпархії. Архиєрейську Божественну Літургію в наміренні вірних єпархії в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці очолив Преосвященний владика Тарас (Сеньків), єпарх Стрийський з владикою Богданом (Манишиним).

Звертаючись до священників і вірних присутніх в храмі, владика Тарас висвітлив особливість постаті апостола Якова через призму його покликання і служіння, наголошуючи на тому, що “дух апостольства пов’язаний зі зустріччю з Христом воскреслим і покликанням апостола є іти за Ним”.

Далі єпископ проаналізував події сучасності, котрі тривожать людство і звернув увагу на те, що людство у цій безвиході потребує того, що пережили апостоли – зустрічі з воскреслим Христом. “Живемо в часі випробування нашої віри, коли людина надіється на свій розум, свою силу і багатство, і хоче встановити людський мир за своїми принципами, але миру нема. І сьогодні цей світ є безпорадним перед хворобою, яку не може лікувати і не знає її причини, перед крахом економічним і політичним, перед повним хаосом. І це суспільство потребує апостолів, котрі звіщатимуть йому Христа воскреслого, щоб люди глянули на цей світ поглядом Божим і визнали свої провини, прийняли все як Божий дар”, – сказав Архиєрей.

На завершення, в контексті святкування 20-літнього ювілею, єпископ підкреслив важливість єпархіальної спільноти в Церкві та її апостольський дух, який веде спільноту Церкви проти течії загальних тверджень, тенденцій, але звіщає Христа воскреслого і Його для нас спасіння.

 

Прес-служба Стрийської єпархії