Стрийська Єпархія УГКЦ

Офіційний медіаресурс

Рік, що зробив нас сильнішими: як Стрийський Карітас допомагає внутрішньо переміщеним особам

Стрийський Карітас із перших днів повномасштабного вторгнення в Україну допомагає людям, що постраждали внаслідок війни. Команда 50 працівників та понад 200 волонтерів за підтримки проєктів ADA та Emergency Appeal підтримує ВПО, які знайшли прихисток у Стрийській єпархії. Упродовж року бенефіціарами Стрийського Карітасу стали понад 12 000 осіб.

«Після повномасштабного вторгнення робота Стрийського Карітасу набрала величезних обертів і шаленої швидкості. Наші сили були доволі скромними, а людей, котрі потребували допомоги було надзвичайно багато. Саме це бажання якнайкраще послужити потребуючим стало потужною рушійною силою для нашої праці. Для нас не існувало слів «не можу» чи «не вдасться», навіть якщо кожен робочий день тривав більше 15 годин. Кожен день був днем великої та наполегливої праці і Господь цю працю щедро благословляв. За цей рік наша команда зросла більш ніж у сім разів – від семи до понад п’ятдесяти працівників. Продовжуємо працювати, служити і зростати. Дякуємо Богові і всім тим, хто допомагає нам служити потребуючим», – ділиться директор Стрийського Карітасу о. Володимир Мамчин.

Щодня Стрийський Карітас працює над тим, щоб забезпечити базові потреби ВПО, які перебувають у Стрию та в містах і селах Стрийської єпархії. Загалом соціальні працівники фонду надали понад 9400 продуктових наборів, 500 гігієнічних наборів для людей з інвалідністю та немовлят, понад 500 наборів для побуту, 669 осіб забезпечили питною водою і понад 1600 осіб – одягом.

Більше 500 ВПО із вразливих категорій (багатодітні сім’ї, люди з інвалідністю, самотні люди літнього віку, важкохворі тощо) отримали в Карітасі фінансову допомогу. Окрім цього, 31 сім’я із соціально-вразливих категорій отримали компенсацію на оренду житла – як у Стрию, так і в інших населених пунктах, зокрема в Моршині, Бані Лисовицькій, Великому Любені. Більше 300 осіб також отримали консультації кейс-менеджерів та кризових консультантів. У Моршині та с. Переможне діють шелтери, які одночасно приймають до 97 внутрішньо переміщених осіб.

Для дітей ВПО у Стрию та Ходорові діють «Простори, дружні до дітей», де із дітьми працюють аніматори та психологи, проводячи різноманітні активності, – майстер-класи, вивчення англійської, книжкові читання тощо. Щотижня Стрийський Карітас забезпечує догляд та цікаве і корисне дозвілля для 156 дітей ВПО.

Важливий напрям роботи – психологічна підтримка внутрішньо переміщених осіб. У Стрийському Карітасі працюють психологи, які надають як індивідуальні, так і групові консультації. Окрім цього, для ВПО у Стрию проводять різноманітні заходи – тренінги, кіносеанси, групи психологічної підтримки. Проявляють ініціативу також самі ВПО, проводячи такі заходи і тим самим ділячись своїми талантами з іншими.

Цей рік складно описати цифрами, бо він про те, що не виміряти – про турботу, підтримку і надію, яку працівники та волонтери фонду щодня дають тим, хто цього потребує. Він про безмежну любов і силу в кожному, хто бореться. Україна вистоїть, бо з Богом вона сильна і незламна. Слава кожному, хто стоїть сьогодні на варті добра та правди! Слава Україні!